Pitäneet paikkaansa ?

Miten hyvin teillä on unien tulkinnat osuneet oikeaan ? Esim. Nukkumaijattaren.
2162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nukkumaijattaren minulle antamat tulkinnat ovat olleet useimmiten varsin osuvia, hänellä on psykologin silmää ja viisautta.
Mieleen on jäänyt myös Krassin tulkinnat, jotka olivat hyvin intuitiivisia ja yksi enneunikin toteutui.
Samoin Maiqquu ja Siipirikko ovat tulkinneet minulle hyvin.
Kuitenkaan kukaan ei ole erehtymätön ja unisymbolit saattavat joskus vaihdella eri ihmisillä, joten omaakin ajattelua sopii käyttää, näin olen itse ajatellut. Arvostan suuresti tällä palstalla näitä mainitsemiani tulkitsijoita enkä itse missään tapauksessa pysty uniani tulkitsemaan niin hyvin kuin he.

Äänestä

hyvä! Hänen tulkintansa ovat osuneet elämäni kanssa ällistyttävän hyvin nappiin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heraldikko kirjoitti:

Miten hyvin teillä on unien tulkinnat osuneet oikeaan ? Esim. Nukkumaijattaren.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu