Onkohan tällaista saatavilla. DVB-C kovotallentava ja 10/100M eetteri liitynnällä?
Tallentava boxi LAN:iin?
------
5489
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
itsekin. Selaimen avulla kokonaisvaltaisesti säädettävää laatikkoa.
Mutta hoituu: perusdigiboksi ja vaikka Panasonicin DVD-laite kovalevyllä, jossa Eetteri liityntä tai se palstan suositelluin tallentava digiboksi, jossa USB ja sen perään USB-Eetteri mediamuunnin. Mutta kumpikin on tietysti vaivalloisempi ja hitaampi kuin aito digib. eetterillä, jota ei vielä saa.
D-link lupailee paljon mediamuuntimen suorituskyvystä http://www.dlink.com/products/?sec=0&pid=133, eli jos pitää paikkansa, niin voi toimia ihan liukkaasti, eikä eroa aitoon eetteriliityntään huomaa ollenkaan. Eli kovoboxi ja USB liityntään mediamuunnin Ethernettiin.
Toimiiko tuollainen Topfieldin kanssa.
Onkos kukaan koskaan testannut että saisiko USB porttiin kytkettyä näitä USB WLAN adaptereita suoraan jotenkin???
Olisi aika kätevä laittaa vain tikku toppiin ja sitten omalla PC:llä katsella että mitäs tuolta kovolta löytyykään... ;-)