Kun olen saanut sellaisen kuvan et ei,mutta haluaisin vielä tietää muilta:D
Pettävätkö Vesimiehet
19
6058
Vastaukset
- vesimiet
Ei ikinä!!
- asdasdasö
Heh :D
- kalat
vastaus kysymykseen....
Itselläni on tällä hetkellä suhde vesimieheen, joka on avoliitossa.
Ei kai sekään katso horoskooppia, kuka pettää... - lailla
kuin kaikki muutkin merkit..
- suosittele...
No nehän ne vasta pettävätkin :(
Ensin ollaan niin kainoja ja ystävällisiä,
mutta karu totuus paljastuu hetkeä myöhemmin.
En suosittele Vesimiesnaista kenellekkään,
vaikeita ovat, eivätkä pysy uskollisina.- \o/~
oon aivan toista mieltä. Koska olen itse vesimiesnainen enkä voisi kuvitellakaan pettäväni. ajatellessakin pettämistä tulee paha mieli.
- ..ja pettäväinenkin joskus..
en itse haluaisi olla semmoinen, mutta jotenkin minulla tuntuu olevan ihan jumalaton tarve saada ihmiset rakastumaan tai ihastumaan minuun.. :/ vaikka itse rakaistaisinkin jotakuta toista, huomionsaanti joltain muulta yllättävltä taholta imartelee niin hemmetisti että tulee sitten joskus tehtyä vääryyksiä.. en tiedä johtuuko se horoskoopista, mutta itse aina haluaisin uskoa kaikista muista hyvää ja olla itse luottamuksen arvoinen ja sitten petyn itseeni kun en osaakaan.. :/ taitaa olla perusvesimiestouhua.. :( vai?? ystävänä taidan kyllä olla enemmänkin kuin ok..saa flirttailla paljon
- I agree
\o/~ kirjoitti:
oon aivan toista mieltä. Koska olen itse vesimiesnainen enkä voisi kuvitellakaan pettäväni. ajatellessakin pettämistä tulee paha mieli.
Totta. Itsekin olen vesimiesnainen ja aina ajatellut, voisinko pettää miestäni. En saa mitään tunteita muita miehiä kohtaan enkä pystyisi kuvittelemaan, että olisin toisen miehen kanssa sängyssä. Jos vesimiesnainen pettää, tämä ei vielä rakasta miestään tosissaan. Rakastuttuaan vesimiesnainen on uskollinen ja luotettava.
- Raivostuttavaa
On kyllä niin hirveetä yleistämistä että jos sinua on petetty niin olet kyllä ansainnut sen, ei pahalla.
Itse vesimiesnainen ja en ikinä pystyisi edes kuvittelemaan, että olisin sängyssä toisen miehen kanssa. Minulle seksi ja parisuhteet ovat niin iso asia, että ei niihin mennä ekan miehen kanssa joka tulee kadulla vastaan ja ne jotka yllyttävät pettämään ovat pahimpia. Jos joku ystävä alkaisi ehdottamaan, että pettäisin poikaystävääni, sanoisin että ei tarvitse enää olla missään tekemisissä kanssani ja jos vieras mies ehdottaa pettämään, niin mitä minä siitä hyödyn? Kaikki sukupuolitaudit, hirveän omatunnon ja pettäjän leiman.
Nytkin onnellinen suhde poikaystävän kanssa ja jos joku siinä pettäisi niin se olisi kyllä tuo toinen. Hyvä jos yksi vesimies pettää niin kaikki vesimiehet leimataan pettäjiksi.
- veskarityttö
katso horoskooppimerkkiä.
Vesimies (vaikka onkin hankala, arvoituksellinen ja niiiin ihana:) on, usko tai älä, kuitenkin vain ihminen. Ja rakastuttuaan myös toimii kuten rakastuneet ihmiset toimivat.
Mutta jos suhde ei henkisesti tyydytä vesimiestä, tai siinä on pitkään selvittämättömiä epäkohtia, saattaa kynnys pettämiseen madaltua.
Enpä kuitenkaan kovasti huolisi asiasta. Eihän kukaan halua pettää, jos todella rakastaa - suru
mä oon itse vesimies... kun olen suhteessa mulla ei ole mitään tarvetta lähtee pettämään enkä koskaan ole pettänytkään...
- kuka
Vesimiesnainen ei ainakaan petä, jos suhde ei toimi, niin pakkaa tavaransa ja häipyy omille teilleen ..
- vesimies nainen..
se on henkilökohtaisesti jokaisesta itsestään kiinni pettääkö vai ei...minusta sitä ei voi katsoa mitenkään horoskoopin perusteella. mutta sitä mieltä olen että jos oikeasti rakastaa ei tulisi edes mieleen pettää rakastaan..!! minulla itselläni se ainakin on niin.. jos on tarve pettää ei varmaankaan rakasta kyseistä henkilöä ketä pettää joten miksi sitten olla hänen kanssaan..?!?! lopettaisi sitten suhteen ennemmin kuin pettää toista ja satuttaa vaan häntä kahta kauheemmin..:( siinä mielipiteeni..:) mutta kaikillahan on omansa..joten mielipiteistä ei voi kiistellä..!
- meea
Tunnen neljä vesimiesmiestä läheisesti. Kaikki neljä ovat mitä parhaimpia ja hauskimpia ystäviä mitä on, mutta parisuhteessa täysin tunteettomia paskiaisia, kyvyttömiä läheisyyteen ja uskollisuuteen. Näistä neljästä miehestä kolme pettää säännöllisesti omia kumppaneitaan. Kiinni jäädessään yksinkertaisesti kieltävät asian tyystin. Vain yhden tiedän olleen uskollinen omassa parisuhteessaan, joten poikkeuksiakin kai on, tai sitten onnellisia ja tyydyttäviä parisuhteita!
- veskarinainen
pettänyt ja julmasti. niinkuin joku jtn selittikin,minäkin olen hyvä silloin kun olen vain ystävä..parisuhteissa saatan olla itse peru koska pelästyn jos joku tosissaan rakastuu minuun..kyllästyn äkkiä ja sitten hyppään toiseen sänkyyn *huoh*
- plaa plaa...
mun oma avopuoliso on jopa tunteellisempi ja huomaavaisempi kuin useimmat naiset, joten voipi olla aikalailla yksilöllistä... onneks, minun kannaltani ainakin ja muidenkin naisten :)
- veskariN43
veskarinainen kirjoitti:
pettänyt ja julmasti. niinkuin joku jtn selittikin,minäkin olen hyvä silloin kun olen vain ystävä..parisuhteissa saatan olla itse peru koska pelästyn jos joku tosissaan rakastuu minuun..kyllästyn äkkiä ja sitten hyppään toiseen sänkyyn *huoh*
olin naimisissa kaksosmiehen kanssa 15 vuotta..ja kertaakaan ei käynyt mielessä pettäminen...vaikkakin suhde oli todella huonossa jamassa viimeiset 5 vuotta....
Nyt *vapaana* olleena 1,5 vuotta ja edelleen sitä mieltä..etten koskaan tule haksahtamaan varattuun mieheen....tai jos uuden suhteen aloitan..en tule pettämään...(kop kop kop)
- pettänyt
Itse olen vesimies- mies ja olen pettänyt. Ei kai sitä voi kuitenkaan yleistää, jokainen tekee omat ratkaisunsa horoskoopista riippumatta.
- vesim.nainen
EI NYT PETTÄMINEN JOHDU HOROSKOOPPIMERKISTÄ!!!
Itse en kyllä petä jos suhde vaan toimii kunnolla eikä ole aihetta pettämiseen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,714215Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt152674Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242307Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod112233Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1072176Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072123Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6031924MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141905Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673