Ehkä muistat paikan missä "kohdattiin" viimeksi.
Mulla on
Sulle asiaa
1446522
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 144
Vanhimmat
että meen sinne tänään, kohta.
virtuaalipaikasta. ei ole chätti.
kävi monta kuukautta sitten. Jos se nyt edes oli hän.
oikeasti ja sen jälkeen on vaan törmätty muutama kerta, tänään saatetaan törmätä =) toivossa on hyvä elää.
kuka lienetkin. :)
olen vain hieman väsynyt eikä olisi just nyt mitään tekosyytä miksi käydä siellä tänään. olisi tietty piristävää nähdä sut. aina vaan toivossa elelen.. ethän pety jos et nää pariin lisäpäivään.. oon kyllä täällä jossain..
mitä olit mieltä?
tänään... mun vika, mä en meinaa uskaltaa ja sitten roikun täällä palstalla ja ajattelen olevani urpo =(
tulla tapaamaan mua, mut mä voisin tulla ja tavata sut säkällä. säkä on tosin viimeaikoina ollut kohtuuttoman huono, ehkä sä olet mennyt piiloon?
Sain äsken hysteerisen itkukohtauksen. Raajat puutuivat enkä pystynyt puhumaan kunnolla. Räkää tuli hirveästi. Äärimmäinen huolestuminen laukesi taas. Kerroin kaiken peloistani porukoilleni. Siitä toivosta ja äärettömästä hyvästä olosta mikä valtasi minut hetkeksi eilen kun luulin että ehkä sittenkin voisin löytää onnen. En tiedä. Nyt tuntuu paremmalta kun kerroin tunteistani ja peloistani. Kaikki johtuu siitä ettei mua ole kukaan koskaan rakastanut, ainakaan että olisin ollut siitä tietoinen. Olen ollut ääri suorittaja. Ihan vaan sen takia että olisin enemmän naisten mieleen. Mikään ei riitä että olisin tarpeeksi hyvä sinulle. Sinä olet juuri hyvä sellaisena kuin olet. Älä nyt sitä ainakaan epäile. Ja jos luulet että olenkin kusipää. Hah hah. Ei voi muuta kuin nauraa kuinka väärässä voit silloin olla.
Muutoin kaikki on hyvin. Mulle nää asiat on vaan niin tärkeitä. Elämän tärkein asia.
Ne meinas jo soittaa sulle mutta kielsin. Sehän ois aivan hullua. Ne vaan luulee että en pääse muuten tästä yhtään mihinkään ikinä. Siltä mustakin vähän tuntuu.
mä oon nimittäin ajatellu tuota asiaa joskus mielessäni, että vähän olis "kauheeta" jos joutusin vastuuseen tekemisistäni sun porukoille!! uskotko?
nyt tämän viimeisen kerran sanon sulle että mä hyväksyn sut ja oon aivan ääritapaus asioissa, tietäisit mitä kaikkee mä oon tehny!!!!!
ota nyt asioista selvää, tässä ja heti, mulla on hirveet paineet, enkä myöskään kestä enää, mutta muut ei osaa mua auttaa, ikävä kyllä, oon yrittäny, mut ei ne vaan lohduta mua.
ollu esillä enemmän ku yleensä..totta.
Oot sitten tehnyt mitä tahansa niin se on minulle aivan sama. Kunhan et suuria rikoksia. Voisin antaa kyllä nekin anteeksi. Tiedän ettet ole paha.
Muut ei osaa muakaan auttaa. Sinä saatat olla ainoa joka pystyy siihen. Tämä riutuminen on aivan sietämätöntä.
tiedän kyllä että oon ollu paha, mutta en niin paha. Sama täällä.
sun hoiviis ees hetkeksi. En velvoita sua sitoutumaan mihinkään. Pyytäisin sua vaan kuuntelemaan mitä mulla on sanottavaa. Tekisin kotityöt ja hoitaisin asioita. Minusta ei olisi sinulle vaivaksi.
Oon ihan täysin armoillasi.
sua kusipääksi... :(
minulle ei ole mitään valtaa loukata sua. Ampuisin itseäni mielummin jalkaan kuin sanoisin sulle mitään mikä ees vähän pilkkaisi sinua.
sä se mulle tällä kertaa?
Oot käsittänyt mut vaan väärin. Pelkään että oot saanu musta sellaisen mielikuvan.
Sori änkeily. Se oli epätoivoinen puoliheitto. Et sinä sellaiseen suostu.
selvitä lisää
viimeisen mailin ikinä. Sitten voin lopettaa. En viittaa näihin keskusteluihin. Ei hän täällä ole ollut.
Ei mulla ole mitään menetettävää. Pakko saada selvyys. Jos hän ei vastaa niin sitten se on siinä.
pelokas pikkupoika joka on varuillaan. Siitä väärinkäsitykset.
ihan varma ettei ole ollut, kysy vaikka jotain..
sulla on ollut viimeaikoina päälläs?
takki on ehkä aika vanha.
aika kauan.
vahingossa. Se on kai jokin suojakeino. Se pännii minua äärettömästi.
onko sulla takkia missä on punaista?
..... :)
sä oot... mun nenä on varmasti niin pystyssä että...
miten haluaisit minun lähestyvän Sinua? Kerronko kaiken vai leikinkö viatonta?
En jaksaisi vetää mitään roolia että kaikki on hyvin. Ei siitä mitään tule.
nenänsä. Juuri oikealla korkeudella vaikka syytä olisi liidellä taivailla.
se nyt taitaa olla selvä?
selvä asia.
sitä tiedä vaan sinä sen tiedät, annoin vihjeitä?
ei tarvii esittää mitään..
että olisit Hän, jonka tuot mun mieleeni!!!
Voisitko Sä olla P, nuoruudenrakastettuni?
Minä opiskelin ja sinä töissä T:ssa.
Sinä kotoisin V:sta, minä K:sta.
Sinulla yksi sisko.
Aiemmin -ja nytkin- ihan hoona.
Nuoruudenrakastettu p.o. sydänystävä.
paikalla ja näkyvissä?
missä paikassa pitäisi olla! Ja kuka haluaa? En oikein jaksa nyt näitä arvotuksia. Eikös vois sanoo missä ja koska? Mua ahistaa kamalasti.
näkyvillä koko päivän, monta tuntia vielä..
mutta sua ei sitten näkynytkään. Toisaalta sain olla täysin rauhassa siellä. Laauntaina sitte?
en tänään ehtinyt. Huomennako on turha tulla?
la ei oo mittee tekeemist.. huomaa kuinka mä wraittaan. niin epäselolla et varmaa e tunnisteta täst muaahahaa... :)
Siksi et kai tunnista itseäsi.
Mikä suakin vaivaa. Aivan ihana ihminen ja niin mukava. En usko että on ketään toista samalla sydämmellä varustettua koko maassa.
sitä, että voisin olla mutta olenko se mä, ku sä tiedät että mä käyn täällä, niin...
se et ole sä, koska tiedän että vaikka se olisitkin sä niin et sitä haluaisi mulle myöntää. Oikeastaan en haluakaan sitä koska en halua sun joutuvan ajattelemaan että pitäisin sua jotenkin selvänä asiana.
Haluaisin tavata sut ja puhua pelkkää asiaa. Haluaisin pystyä itkemään kanssasi. Et voi ymmärtää mua. Oon niin rakkauden puutteessa kuin vain ihminen voi olla. Läkähdyn rakkaudesta mitä oon jemmannu sydämeni valitulle. Kun vaan vois luottaa asioihin.
sä et halua sitä myöntää, enkä mäkään halua sitä myöntää, siks me varmaan kierretään niin kaukaa, mun mielestä olis ihan uutta jos me puhuttais kasvotusten. Siis silleen voin kuvitella että oltais ihan reippaita, mutta mitä pitää tapahtua että niin tapahtuu?
Tilanne on hyvin erikoinen ainakin minun kannaltani. Sinulla ei ole mitään hävettävää. Voit vaikka nauraa mulle vaan. Haluaisinkin että olet välinpitämätön minua kohtaan. Muuten alan ihmetellä olenko piilokamerassa. Niin tottunut olen siihen tilaan.
Anna minun katsoa edes sinua rakastavasti ja puhua sinulle. Se riittää jo tekemään minut todella onnelliseksi. Ei ole pakko vastata mitään ellet halua. Kaikki on mulle plussaa.
ei voi minkään.
matalalla. Laskenu miinukselle?
ja puhua muistakin asioista kuin tunteista. Tunteet on nyt vaan päällimmäisinä. Haluaisin käydä sun kanssas kävelyllä ja istua luonasi hetken hörppien kuumaa. Haluaisin viettää sun kanssas niin paljon aikaa kuin vain mahdollista.
mä ymmärsin, ku mä nään sivusilmällä sun kattovan mua niin mä en kato vihasesti takas...huhhuh....
taito se on sekin..
ja jos sä haluat puhua jotain niin mä yritän ymmärtää senkin....
mua naurattaa vähän, mutta se on ihan hyvä..
mitä vaan voi tulla mun suusta, mutta se ihmetyttää enemmänki mua itteeni(muistan hyvin kun ennen joulua kävi niin että...)...
nyt jotain hyvää vielä päälle, sä oot tosi ihana.
että jotain "tosi outoa" on sussa, mutta se vaan lisäs mun mielenkiintoa.... mutta eihän se ole varmasti mitään mun nyyhkimiseen verrattuna!!
leppoisalta ja sopivalta, sä tulisit vaan siihen mun viereen kävelemään, silleen en usko että häirittis, mä nimittäin osaan kävellä ilmankin ;)
että mua ei oo rakastettu.
Muissa asioissa itsetuntoa on ihan normaalisti. Kaikki perhetututki varmaan ihmettelee mikä mua vaivaa ku oon niin allapäin ollu. Mitään muuta syytä sille ei ole kuin naisten suosion olemattomuus.
En oo masentunu muuta kuin yksinäni.
Kaverit piristää mua aina.
Koulu tuotti vain ihan pikkumurheita näihin verrattuna. Ei koulu mua hajottanu. Ei ollenkaan. Ihan muut asiat.
En edes halua että minusta välitetään, koska en pidä itseäni sen arvoisena. Olen myös niin tottunut tilaani, että siitä pois pääseminen vaatisi ihmeitä. Mikään muu ei olisi ihanampaa kuin pystyä uskomaan että rakkain rakastaa. Ja että rakkain rakastaisi oikeasti.
varmasti enemmän hajalla ku sä! mulla on kyllä ollu suosiota, miesten kesken, mutta olin silti kateellinen ku kavereilla oli poikaystävät, mä en vaan halunnu olla kenenkään tietyn kans..kai, sit jos halusin nii ne ei halunnu.
Hankala ihminen oon, sen voi perhe VAHVISTAA, mutta toivottavasti lisää, voi kertoa sit joskus jossain kahdestaan. Mua on joskus vähän kiusattu koulus, mut sit rupesin nipoks.. Mutta tykkään olla kahdestaan ihmisten kans, sitä mä nytki täällä kaipaan, ihan hirveesti.
parasta se oikeesti välittäminen, sitten on sitä kun ollaan yhdessä tilanteiden pakosta, niinku monis paikois pitääki olla... :(
Voisin vaan kävellä vieressäs. Sekin riittäis. Ymmärrätkö? Jalkojesi pesu olisi unelmieni täyttymys. Ihan mitä vaan mikä liittyisi sinuun.
Ampumaradalle en kyllä ehkä lähtis jos haluaisit ihmismaalin. ;)
ne jutskat mitä sä oot tehny on just niitä, ja se on just hyvä niin. Ja se että sä nautit niin saa mutki nauttimaan, you know....
täytyy nyt vielä korostaa sitä että mä en enää oikeen jaksa ilman sua, että sä ymmärtäisit että mä haluan ja tarviin just nyt.
hajallaan. Oishan se mulle helpotus jos pitäis olla enemmän tueksi kuin taakaksi. Oon tukija luonne.
mitä on.
ilman sua, usko tai älä..
muuttuu kuiteski painajakseks jos tää oliski totta. Olen ihan varma siitä. :(
Tarvin sua elämääni enemmän kuin mitään muuta.
Raha on menettänyt täysin merkityksensä minulle tässä hädässä. Kunhan selviän.
se on varma, heti ku lähen tästä pois...
uusien vaatteidenkaan ostaminen ei tuota enää sitä iloa ku joskus...
äärettömässä hädässä. En selviä ilman sinun apuasi.
En voi uskoa että juuri sinä tarvitsisit minun apuani. Tekisin kyllä kaikkeni. En lepäisi ennenkuin sulla ois hyvä olla.
olla, ja nyt en tosiaan puhu turhasta, sitte ku tää juttu on jossain järjestyksessä, niin voin taas elää..huhhuh, siltä se vaan tuntuu...
en usko että tässä käy huonosti, tämän pahempaa olotilaa ei nääs voi olla...se on vaan se ku ei "olla yhes"..
Mitä mä teen? Hirveen vaikeeta ois soittaa sulle.
Laitanko mailia?
En jaksaisi esittää mitään vaan olla ihan oma itseni sun kanssas. Mitä jos pyytäisin vain yksinkertaisesti tapaamaan ja kertoisin tarvitsevani hieman ulkopuolisen korvaa ongelmilleni? Erittäin kohteliaasti tietenkin.
Suostuisitko siihen?
Veit sanat suustani.
mieluummin heti!
jooko? Tasa-arvoa haenkin.
tulee vieroitusoireita...
niin sitten kiitos näistä hetkistä. Sain voimakkaita tunteita esiin.
Lähetän sen tänään. Ole kiltti äläkä pohdi liikaa sen sisältöä. Tiedät kyllä että tarkoitan vain hyvää.
tämä on, mutta petyn kuitenkin jos en saa!
sinulle. Hän sitä tuskin oikeasti haluaa. Vaikutit todella mukavalta.
juttu nyt on... no..???
mä olen hukassa...
tuliko selväksi?
sinä etsit.
ei nyt onnistu niin tuleepahan taas epätoivo kehiin.
enempää en voi tehdä kuin kaikkeni.
lupasit, koska mä luulin taas.... ja ehkä oon oikeassa, tajuatko, sä teit tän MULLE...sinä siellä joka olet sekoittanut minut olemassaolollasi.
kierretään kaukaa...et varmaan tajua sitä, mutta ei me aina kierretä..tai siis olla kierretty..mutta no en vaan saa rauhaa ilman sua. :(
lähetän sen huomenna jossain vaiheessa. Toivon sydämestäni että saat sen kuka sitten lienetkin. Muuten se on turhaa.
kai sä nyt sen tajuat, kuka oletkin..
kaikki puhuu sitä vastaan että hän kaipaisi minua. Uskon asia.
puhut päässäsi niin...etkä tiedä kun et kerran tiedä.
Toivotaan parasta. Toivossa on hyvä elää.
kysytään niin hyvin menee.
Nukahdan kyllä varmasti tänä yönä hyvin hymy huulillani. Toivo tekee hyvää.
hyvää yötä kulta.
nuo sanat sulle.. hihih
täällä... kohta saan nukuttua, auttaako jos laitan pienen vinkin vielä ni-mes-tä-ni. Niin ja sitten vielä se että haluaisin kovasti nähdä sut ja olla sun kans!
jos et kunnolla nuku. Pidä huomenna vapaapäivä täältä ja mene viimeistään kymmeneltä nukkumaan!
keksin muuta tekemistä.
Nukuinpa pitkään. Mietin että toivottaa jo hyvää yötä, koska sul on kait aikainen herätys. Mut en viittiny sitä toivottaa ettet vaan luulis etten halua keskustella.
Jos säkin aattelit samalla tavoin, niin meillä on sit aikamoinen konflikti tilanne. ;)
vai tiesitkö kenties...
taidan tyytyä kohtalooni, on niin ristiriitaista kun lukee yhtä ja toista....toivottavasti asiat on hyvin :)
ei oo kyl ihmiselle hyväks. Kuka tahansa voi vastailla. Sit alkaa luuleen et toinen on kirjottan jotain ikävää.
Todellakin haluaisin ihan vaan livenä elää eikä näin.
siispä ruvetaan elämään livenä, olis sitten yhteinen päätös.
puhetta. Toivon todella että kaikki järjestyy.
meni viesti kenelle tahansa niin se tietää että tää keskustelu ei voi jatkua. Ethän sä vois myöntääkään että se ois sulle tullu. Enkä sitä haluaiskaan, koska sinä et sitä halua.
ei tullu viestiä se on katottu.
tajuta, että mun tapauksessa ei olla näin säälittäviä.
mutta jos ei tullut perille niin sitten meni mönkään. Jospa se ei ihan heti tule...höh.
Kaiken järjen mukaan hän ei täällä olekaan.
Etunimi alkaa S:llä.
heti perille.......
sanoistani. Sori että luulit minua toiseksi.
estot mun maileille. hotmailista laitoin. saatto mennä spämmiinki.
yrittää vastata mitää hienoo, koska mun pitäis vaan nostaa itteni tästä jututsta pois, kun oon niin tyhmä.....
olis vaan joku muu niin olis helpompi elää..
huonossa jamassa, no ei sekään vastannu mulle mitää, vitun paska..
kuka sitten oletkaan. kyllä tää tästä.
vaan ettei aina kannata olla liian hyväkään...mä en noista sanoista nimittäin piristy yhtään.
sen vieraskirjaanki. En oo uskaltanu kattoo onko sitä poistettu tai onko sihen vastattu. Niin hölmöä juttua se oli.
parempi on yrittää unohtaa.
*kieli esillä* ;)
joo, en toivota mitään muuta kuin vointeja. en oikein uskonutkaan että hän olis täällä vaikka välillä niin teinkin.
Haluatte kovasti keskustella täällä.
Noin monet treffit yhdellä ilmoituksella.
olevan,
kun täällä kirjottelet.
hirveä puheripuli ois.
päästä puhumaan se pois?
pahin mahollinen syy.
kerro! pliis!
oot löytäny jonku hyvännäkösen.
Oon löytäny monia, mutta ne ei oo minua. Joko liian kännissä tai sit liian paniikissa kauneuden edessä. Ja sit on kans sekin tietty ku ei oo yhtä ylittänyttä vielä löytynyt.
toivottavasti se ylittävä vielä löytyy.
tuon niin että se arvaukseni että olet löytänyt muun on totta...
luin vastauksen. MINÄ siis olen liian kännissä tai paniikissa. heh.
En oo löytäny muuta kuin silmilläni ja parilla hapuilevalla sanalla.
samalla kun etsii seuraa.
saada sen vastauksen...???
selviää tosielämässäkin, jos selviää ollenkaan.
hiiih
hahhhaahaa..
..?
alkuperäinen, ja olen n.
Mies monen ketjun takana? No, kerros nyt tarkemmin mikä on hukassa?
niin silti juodaan yhdessä joku päivä. Minä juon huomenna. Yritän hillitä tällä kertaa.
olin laskemassa mäkeä ja ne vei sen mun alta. Laskin loput mäestä ilman stiigaa. Arvaa sattuko!!
jo ennen ku ehdotit, mutta tänään jää vaan yhteen lasiin ;)
Mitäs sun vanhemmat sanoi?
jättää moneen lasiin. höh höh. ;)
kyseessä oli heitto.
Mulle ei ostettu stiigaa, vaan sellanen puinen halpis. Muille ostettiin. :(
naurattaa..
Olisit ylpeä, vanhemmat valitsivat omalla tavallaan. Mullakin oli puinen itsetehty.
No sitä vähän häpes. Eikä kaikilla ollu stiigaa. Tuli vaan sellanen olo.
kandee säilyttää jos oli itse tehty. Meillä harkittiin korkeintaan rukkasten tekemistä naapurin kissasta. ;)
mennä huumorintajun tuollepuolen. Joo, mun kissukka nuolee lähes joka aamu mun naamaa. Tai sit tukkaa.
mun yhellä sukulaisella on vielä minkkifarmi. Käytiin siellä pari vuotta sitten. Inhottavaa puuhaa. Mut toisaalta parempi et se tekee ku että tehtäis viel halvemmalla ulkomailla. Pitäis kieltää kokonaan koko touhu.
Toivottavasti et nyt luule että olen eläinten vihaaja. Mikään ei voisi olla kauempana totuudesta. Annan porukoitten kissankin nukkua jalkopäässä, vaikka siitä onkin välillä haittaakin.
Koirista muistan tuttavien parhaiten Mallan. Se oli todella lämmin tapaus ja viihdyttiin hyvin yhdessä.