Siitoskettujen kuljetus Kiinaan, eläinrääkkäystä

Iltasanomissa kerrotaan, miten siitoskettuja kuljetetaan Kiinaan Suomesta. Puolet niistä kuolee matkan aikana. Eläinsuojelujärjestöt nyt heti hoitamaan asiaa niin, ettei moista eläinrääkkäystä enää tapahdu.
3241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

..oli miehellä kuin, koivuinen halko se lemmensalko. Mene heti imemään munaa...

Äänestä

lintuja pistettiin elävältä pussiin ja linnut elävänä kuoppaan ja maata päälle! eläinsuojelujärjestöt nyt heti hoitamaan asiaa niin, ettei moista eläinrääkkäystä enää tapahdu. mutta eihän ne tuollaiseen puutu, vaan parempi on päästää vapaaksi suomen luontoon kuulumattomia ekäimiä ja tuhota laillista elinkeinoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaarin kirjoitti:

Iltasanomissa kerrotaan, miten siitoskettuja kuljetetaan Kiinaan Suomesta. Puolet niistä kuolee matkan aikana. Eläinsuojelujärjestöt nyt heti hoitamaan asiaa niin, ettei moista eläinrääkkäystä enää tapahdu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu