voiko taistouroon kanssa laittaa samaan altaaseen helmirihmakaloja? 2 ottaisin molemmat naaraitako vai pariskunta helmirihmaa???vaihdan altaan isommaksi ja laajennan kalastoa....voiko tetrat edelleen laittaa isoon kera helmirihmat ja taistis?mitä muita kävis???allas tulisi olemaan jotain 166-200 litr....tai yli....vähä.
akvaario
ninni99999
2
249
Vastaukset
- ....
Ei sovi, helmis tappaa taiston kutuaikana... tyydy vaikka taistohaaremiin. tai sitten pelkkiin helmirihmoihin. allaskin on liian pieni yhdistää molempia.
- Plekostomus
Ei rihmakaloja alle 250-litraiseen altaaseen.
http://www.varusteleka.fi/laura/kalat.php?nayta=76
Taistokoiraalle voisi ottaa haaremin naaraita, enintään kolme kappaletta.
Lisäksi voisi laittaa jonkun lämpimässä viihtyvän tetraparven kuten kardinaalitetroja tai vaikkapa kiilakylkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1244867Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1904540Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1191980- 4031731
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a341501Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann81292Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3781235- 811171
- 741065
- 921008