tieteen

ois mulla vuodesta 1986-2000.kaikki numerot ja hyväkuntoisia vuosikerta koteloissaan.onkohan niillä jotain arvoa vai paanko paperinkeräykseen?
1137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Älä nyt ainakaan paperinkeräykseen laita. Jokin antikvariaatti varmasti suostuu ne ottamaan, tosin kovin paljoa niistä ei varmaankaan makseta. Jonnekin osto- ja myyntipalstalle voisi myös laittaa ilmoituksen.

Lehtiä voi tarjota myös kirjastoille, tosin näitä lienee aika paljon tarjolla, joten voi olla, ettei kysyntää ole. Mutta huomasin omituisen seikan. Fennica-tietokannan mukaan Helsingin yliopiston kansalliskokoelma näyttää olevan vajaa tämän lehden osalta! Joko tietokannassa on virhe tai sitten numeroita tosiaan puuttuu. Katso osoite http://fennica.csc.fi/ ja sieltä haku.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuvalehtiä kirjoitti:

ois mulla vuodesta 1986-2000.kaikki numerot ja hyväkuntoisia vuosikerta koteloissaan.onkohan niillä jotain arvoa vai paanko paperinkeräykseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu