Häiriköt

Ostimme perheeni kanssa ekan omistusasuntomme Haavikujalta ja ottaa suoraan sanoen pattiin,kun naapurustossa käy poliisiauto harvase viikko.Yhdessä asunnossa asuu pariskunta,josta jompaa kumpaa viedään putkaan tai muuten vaan tullaan rauhoittelemaan tilannetta.Lapsemme leikkivät läheisellä leikkialueella ja eivät voi välttyä näkemästä näitten kännikalojen edesottamuksia.Eikö tälläisiä ihmisiä saada hoitoon?,ei tuo poliisin nouto putkaan auta,sama toistuu taas seuraavalla viikolla.Onko muilla vastaavia kokemuksia?.
91970
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

tuo pitänyt tietää, kun sinne muuttaa. Lähes kaikki kouvolan rupusakki asuu kyseisellä alueella. Saitte varmaan halvalla asunnon, eikä enää varmaan ihmetytä, että miksi.

Äänestä

Niinhän se tappelevilla pariskunnilla menee, että aikansa tappelevat, ja ratkaisu tulee aina tavalla tai toisella. Sattuu riittävän vakavaa, tulee ero, poliisit vievät jomman kumman, tai molemmat pidemmäksi aikaa yms.
Koeta kestää, aikansa kutakin.

Äänestä

ihmettelet,tulet huomaamaan,että se on Lehtomäki-cityn arkipäivää!! Ja ootteles vähäsen,niin koko karu todellisuus paljastuu sullekkin ennenpitkää.Ja seuraava rasti onkin sitten asunnon myynti. Ja voit olla varma,että kämppää myydessäsi et joudu maksamaan voitosta veroa.

Äänestä

että teidän talossa on rauhallista, kun kerran omistusasuntotalossa asutte. Ylivoimainen enemmistö lehtomäkeläisistä on kunnon väkeä.

Äänestä

että liekki3 ei puhu oikeasta kujasta... kujalla on vain yksi omistusasunto jne... Totta on, että noissa kaupugin vuokrataloissa poliisi välillä vieraileekin.. sinänsä asia on tosi!!!

Äänestä

Kylläpä on teille käynyt huono tuuri. Kun koko kaupunginosa on tätä nykyä täynnä lapsiperheitä ja eläkeläisiä, niin teille on sattunut noin kivat naapurit. Mutta kuten joku aiempi vastaaja sanoi, aikansa se kestää vaan, kunnes kuolema tai virkavalta erottaa.

Aina välillä naurattaa Lehtomäen maine täysin asiasta tietämättömien keskuudessa. Ongelma tapaukset on siirretty jo pari vuotta sitten uusiin sijoituskohteisiin ja kyseiset kerrostalot on remontoitu omistusasunnoiksi.

Jos satuit viisi vuotta sitten ostamaan asunnon Lehtomäestä nyt viot myydä sen yli kolmikertaisella hinnalla!!!

Äänestä
  • "Jos satuit viisi vuotta sitten ostamaan asunnon Lehtomäestä nyt viot myydä sen yli kolmikertaisella hinnalla!!!"

    Tätä juttua, kukaan paikkakuntalainen ei ainakaan maksa mitään ylimääräistä, koska tuntevat alueen maineen. Hyvä jos omat saa takasin.

    Äänestä

EI KAI MUUTA VOI ODOTTAA JOS MUUTTAA LEHTOMÄKEEN

Äänestä

olisit muuttanut jonnekkin muualle, joten älä jaksa jauhaa turhista asioista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liekki3 kirjoitti:

Ostimme perheeni kanssa ekan omistusasuntomme Haavikujalta ja ottaa suoraan sanoen pattiin,kun naapurustossa käy poliisiauto harvase viikko.Yhdessä asunnossa asuu pariskunta,josta jompaa kumpaa viedään putkaan tai muuten vaan tullaan rauhoittelemaan tilannetta.Lapsemme leikkivät läheisellä leikkialueella ja eivät voi välttyä näkemästä näitten kännikalojen edesottamuksia.Eikö tälläisiä ihmisiä saada hoitoon?,ei tuo poliisin nouto putkaan auta,sama toistuu taas seuraavalla viikolla.Onko muilla vastaavia kokemuksia?.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu