1. Kukkosen myymälänhoitaja (omistaja)
2. Kukkahattutäti torilla
3. Marja-Leena Martikainen
Lisätkääpä omia listojanne. Kirjoitellaan välillä tällaisista positiivista asioista :-)
2. Kukkahattutäti torilla
3. Marja-Leena Martikainen
Lisätkääpä omia listojanne. Kirjoitellaan välillä tällaisista positiivista asioista :-)
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyllähän muistatte kiittää hyvästä palvelusta, kun käytätte näiden mukavien ihmisten palveluita.
Se tuntuu kuin olisivat saaneet palkankorotusta työstään ja positiivisuudestaan.
Marja-Liisa Tykkyläinen
Ja kaikki kuopiolaiset varmasti tietää miksi.
Vossikkakuski pienen apukuskin kera
Lisätäänpä vielä Hullu-Antti listaan
...se yks bussikuski, semmonen partasuinen mies, ee mikkää ihan nuori ennee. Ajaa paekallislinjoo, harmi vuan että nii harvoen kulen ennee bussiloella kun on muut kyyvit.
Tässä männä suvena lähin kaapuntiin bussilla ja yllätyin kun bussikuski sano päevee ja heitti vielä jottae huumorija lisäks. Se ihan oekeesti sano jokkaeselle jottae mukavata, niin kaekki olj hymy huulilla. Joku tässä kertokkii jotta se sattuu sillon tällön olemaan bussissa ja suap matkustajat jutuillaan hyvälle tuulelle.
Luulenpa jotta Kuopion Liikenne on suana jo tästä mukavasta kuskista positiivista palautetta, ja tietäävät kenestäkä on kysymys.
Kiitos, lisää samanlaesija kuskiloeta! Semmosija jotka eevät oo niin paskantärkeetä ja jotka ossoovat aakasta suusa asiakkaeta palavellessa.
Olen täysin samaa mieltä kanssasi kauppias Kukkosesta. Setä Kukkonen on ykkönen!! Toivottavasti hän ei koskaan hanki laskukonetta vaan laskee hamaan iäikuisuuteen ostokset yhteen kynällä käärepaperin kulmaan.
Perustetaan Kukkonen fun-club!
Minä haluan kansa mukkaan Kukkosen fanclupiin. Ei ole Kukkosen rieskan voettanutta. Se kun lämpimänä suat ja lotkaattaa kunnolla voeta piälle, niin ah elämän aatuutta!
Kukkosen leipono on pala menneisyyttä, jota tulis varjella tuleville sukupoloville nähtäväks että miten elettiin vanhaan hyvään aikaan.
Tähän listaan kuuluu ilmanmuuta Wille Riekkinen ! Ukkeli on ehdotonta ajatusten aatelia!