Hua Hinin hotellit??

Pirjo

Onko kokemuksia Hua Hinin hotelleista nimeltä Majestic Beach Resort (merenranta näyttää hieman onnettomalta kuvissa??) tai Kabantamor Resort?? (ovat Aurinkomatkojen hotelleja).Matkalle olisi lähdössä 2 aikuista ja 3 lasta. Vai olisiko joku muu Thaimaan kohde kivempi?? Krabi näyttää paratiisilta, mutta loppuuko siellä tekeminen kun pienten lasten kanssa ei viitsi kamalasti retkeillä, ainakaan kauas...Olisimme kovasti kiitollisia, jos joku helpottaisi tiedoillaan tätä "pähkäilyä"!

5

4747

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hua?

      Olimme viime huhtikuussa Hua Hinissä. Hua Hin ei mielestäni ole kummoinen rantaloma kohde... Hiekka on karkeaa ja ranta täynnä pieniä rapuja...... Vesikään ei ollut kristallin kirkasta niin kuin kuvittelin. Hotelleista en tiedä. Hua Hinissä ei ollut lapsille juuri mitään erityistä. Rauhallinenhan se paikka oli. Tutkisin sinuna vielä Phuketin tai Krabin... Me olemme kuukauden kuluttua lähdössä Phukettiin.

    • Joni

      Oltiin pari vuotta sitten Hua Hinissa ja minulle meri oli aika pettymys siellä. Aika sameaa ja roskiakin seassa, muovipussia ja sellasta. Muuten ihan siisti paikka se Hua Hin mutta tosiaan jos uimisesta ja varsinkin merestä pitää niin paljon parempiakin paikkoja löytyy Thaimaasta.

    • Adalmiina

      Hilto oli tosi kiva! Meri on tosiaan vähän samee, mutta pienten lasten kans tykättiin: uima-allas, ranta, syömään ja nukkumaan. Toimi. LOMAA!

    • paljon matkaillut

      moro. Pienet lapset eivät kaipaa "elämytmatkoja" etelään varsinkaan kauas Thaimaaseen. Heille riittää takapihan hiekkalaatikko. Elämykset ovat lähinnä vanhempien kuvitelmaa ns Laatuajasta, kuten he asiaa nimittävät. Lapset ärtyvät vain pitkillä lentomatkoilla ja sitä jumalatonta kiukuttelua täytyy kaikkien kuunnella. Lapset huutaa ja vanhemmat mukana. Se siitä laatuajasta.

      • r.a.

        Missä Thaimaase sijitsee? Tv-toimittajat puhuvat vastaavasta maasta, mutta sen nimistä
        ei kuitenkaan löydy maapalloltamme


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4458
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      156
      3352
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      58
      2667
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2584
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      133
      2487
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1903
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1721
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1636
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      174
      1590
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      38
      1293
    Aihe