Ilmastoinnin kaasut & öljy

Tietäisiköhän joku täällä, paljonko kaasua ja öljyä kuuluu kirjojen mukaan 124:n (-90) ilmastointiin.
Pitäisi kuulemma olla tarrassa konehuoneen puolella, mutta pirun hyvin ovat Vehossa piilottaneet kyseisen läpyskän, kun ei ole silmiini osunut.
2395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jääkaappi/pakaste(kylmälaite) asentajat tarkastavat/lisäävät kylmäaineen,ovat yleensä huomattavasti edullisempia,samalla tulee koeponnistus,jos käyttöhäiriöitä,useasti jäähdyttäjässä vouto

Äänestä
  • Kennon korjauksen jälkeen eräs kylmälaiteasentaja laittoi kaasut. Ei kuitenkaan puhalla kylmää ja kompura rupesi pitämään outoa krahinaa. Epäilys heräsi kaasun väärään määrään ja öljyn puutteeseen.
    Eräällä korjaamolla olisi hyvät laitteet, kun vain tietäisi kyseisten aineiden tarkan määrän (eivät ennen laittaneet MB:iin).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


200D kirjoitti:

Tietäisiköhän joku täällä, paljonko kaasua ja öljyä kuuluu kirjojen mukaan 124:n (-90) ilmastointiin.
Pitäisi kuulemma olla tarrassa konehuoneen puolella, mutta pirun hyvin ovat Vehossa piilottaneet kyseisen läpyskän, kun ei ole silmiini osunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu