HYVÄ ministeri hyssälä.Kaikki tekemänne ratkaisut tupakoinnin vastustamiseksi ovat hyviä,suorastaan mitalin arvoisia.Vielä kun saisimme aikaan lain joka antaa työnantajalle mahdollisuudet ja oikeudet olla palkkaamatta työhön henkilöitä jotka tupakoitsevat niin sitten kaikki olisi ok!!!On inhoittavaa tehdä työtä tupakalle lemuavan työkaverin kanssa,siinä alkaa haista itsekin.Parveketupakointi kielto on hyvä,samoin vuokranantajalle olisi saatava lainsuoja olla ottamatta tupakoitsevia asukkaita.Kannatan täyskieltoa julkisilla paikoilla ja rikkomisesta ankaria sanktioita.
HYVÄ HYSSÄLÄ
liisalle mitali
3219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
sinäkin. Terveysrasistit saunan taakse ja niskalaukaus.
Hyssälä ei ole vielä asiaa päättänyt. Siitä asia etenee eduskuntaan ja äänestykseen, jos Hyssälä näyttää vihreätä valoa.
Sanon myös samaa. Hyvä Hyssälä, jos jätät asian tähän. Laki jota on mahdoton noudattaa , ei kannata edes esittää. Se toisi mukanaan enemmän ongelmia, kuin hyötyä.
Pelkkää hyötyä se on jos ei polta.
Tyhmyydestä sakotetaan,
tyhmä tupakka.