CD-asema "automaattiseksi"

Millä komennoilla saisi win 95:ssä romppuaseman toimimaan automaattisesti ilman, että pitää aina avata ikkuna ja sieltä klikkailla. Hankalaa.
1151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarkoitat varmaan mistä se aina automaattisesti käynnistäisi cd-aseman(?).

En äkkiä muista mistä löytyy mutta cd-aseman properties(asetukset)(oikealla hiiren näppäimellä cd-aseman päällä esim) sivulta pitäisi löytyä kohta autorun, siihen ruksi niin lähtee kepittämään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JH kirjoitti:

Millä komennoilla saisi win 95:ssä romppuaseman toimimaan automaattisesti ilman, että pitää aina avata ikkuna ja sieltä klikkailla. Hankalaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu