harjoitus

Heippa erityisesti toukomammat ja kaikki muutkin. Onko teille tullut harjoitussupistuksia? Minkälaisia ne olivat ja millä raskausviikoilla niitä alkoi tulemaan?
3414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mulla ei ole tullut ainakaan vielä...alamahaa joskus juimii, mutta en osaa yhdistää kipua supistuksiin...?!?! (kun ensikertalaisena en oikein tiedä miltä suoistukset tuntuu)

Äänestä

Kyllähän niitä on tässä kuukauden verran ainakin ollut päivittäin, nyt viikkoja 20 0. Välillä tosi kivuliaitakin...

Onnea odotukseen!

Äänestä

joo on harjoitus supistuksia tullut lähes päivittäin. maha yhtäkkiä jännittyy kovaksi.
viikkoja nyt 23 2. vatsa kasvaa hurjaa tahtia:) sf-mitta 23,8.yläkäyrien yläpuolella mennään.
painoa tullut 1.5kg.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


supistuksista kirjoitti:

Heippa erityisesti toukomammat ja kaikki muutkin. Onko teille tullut harjoitussupistuksia? Minkälaisia ne olivat ja millä raskausviikoilla niitä alkoi tulemaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu