Eli ostin ystävältäni kommunikaattorin malli on 9210 I... ja etu listassa olevista näppimistä kakkonen ei toimi, ja sen tarvitsisin että saisin tehdasasetukset käyttöön... koska suojakoodihan on 12345... onko muita suoja koodeja olemassa, tai jotain ladattavaa softaa joka asentaa alkuperäis asetukset puhelimeen?
Apua!
Apua!
Vastaukset 3
Vanhimmat
menit ostamaan huonon puhelimen!!
Sain ton romun toimiin... "kiitos" vastauksista
Vie puhelin huoltoon...
no ei. Mulla on sama luuri, siinäkin osa kannen napeista huonosti toimivia (täytyy painaa LUJAA). Yksi vaihtoehto on että vaihdat suojakoodin kommunikaattori puolelta, tai palautat laitteen suorraan tehdas-asetuksille näin:
Käynnistä laite uudestaan (ota akku irti ja laita takaisin), kun ruudussa näkyy nokian logo (2 kättä) pana silloin CTRL-SIFT-F niin woila, puhelin on taas tehdas-asetuksilla.