Kokkola täynnä paskanpuhujia!

Oikeesti, eikö teillä siellä kokkolassa ole MITÄÄN muuta tekemistä kuin puhua paskaa muista ihmisistä ja puuttua toisten asioihin?

Vittu hävetkää jo..
162859
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Asia puhetta, olen juuri samaa mieltä..!! Voisi ihmiset olla puuttumatta sellaisiin asioihin, mitkä ei yksinkertaisesti heille kuulu.. Ei sitä kaikkea tarvitse levittää eteenpäin, mitä puskaradiosta kuulee :/ ?!

Äänestä

Tälle palstalle voi kuka vaan ja mitä vaan paskaa heittää. Pitäisi olla rekisteröimispakko tai jotain. Ei kai mekään niin juntteja olla että nyt vasta tutustutaan johonkin keskustelupalstoihin ja kokeilumiellessä heitetään kaikenmaailman "sontaa" ilmoille ?

Äänestä
  • Niin, enkä todellakaan tarkoita vain netin kautta. Vaan mitä "puskaradiot" ja "pikkulinnut" laulaa.. .. Sit ollaan muka niin saatanan tietäväisiä toisten asioista.

    Äänestä

  • KaukanaPoissa kirjoitti:

    Niin, enkä todellakaan tarkoita vain netin kautta. Vaan mitä "puskaradiot" ja "pikkulinnut" laulaa.. .. Sit ollaan muka niin saatanan tietäväisiä toisten asioista.

    Tämä on semmoinen juttu jota et pääse pakoon vaikka muutat toiselle puolelle maailmaa. Mutta netti mahdollistaa nopean ja laajan "paskanpuhumisen". Täälläkin on varmasti joku "palstapoliisi" , mutta riittäkö se ?

    Äänestä

  • KaukanaPoissa kirjoitti:

    Niin, enkä todellakaan tarkoita vain netin kautta. Vaan mitä "puskaradiot" ja "pikkulinnut" laulaa.. .. Sit ollaan muka niin saatanan tietäväisiä toisten asioista.

    Sinähän vasta utelias olet!

    Äänestä

Sitäkin ihmettelen vielä, että eikö yliopistoilla ole mitään nimisuojaa Yliopisto-nimeen, kun isompi sanominen nousee siitäkin, jos jollakin pop-yhtyeellä on sama nimi kuin jollakin kampaamolla.

Äänestä
  • Tliopisto ei ole rekisteröity tavaramerkki.
    Ei sen enmpää kun esim "lastauslaituri" tai "kaupunginvaltuusto"

    Äänestä

Älä yleistä.

Äänestä

Emme kaipaa sinua emmekä muitakaan puppelipoikia takaisin.

Äänestä

on ilmeisesti aika yleinen monissa muissakin varsinkin pienissä kaupungeissa ei pelkästään kokkolassa. Mutta asiaa itsekin seuranneena olen samaa mieltä. Kokkolassakin riittää turhan monia liian kypsymättömiä,kyynisiä ja asennevammaisia yksilöitä, joilla ei ole myöskään tarpeeksi omaa elämää, eikä henkistä näkökykyä. Elämällä tuppaa usein olemaan se universaali vaikutus, että se opettaa asioita tarvittaessa vaikka kantapään kautta.

Äänestä
  • kyttääjät

    Äänestä

Joka on meissä suomalaisissa ja sillä selvä.
Selittyy myös yhdellä sanalla tarkemmin,joka on kateus.

Äänestä
  • Ette ole kuulleet ilmeisestikään mitä sananvapaus tarkoittaa!?!

    Äänestä

Saavathan kansanedustajatkin puhua paskaa.

Lupauksillaan!

Äänestä
  • se on muissakin kaupunkiosioissa.
    Valitusta ja kehumista.

    Äänestä

Pysy pois,jos saat paremmin sielulles rauhan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KaukanaPoissa kirjoitti:

Oikeesti, eikö teillä siellä kokkolassa ole MITÄÄN muuta tekemistä kuin puhua paskaa muista ihmisistä ja puuttua toisten asioihin?

Vittu hävetkää jo..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu