Aaaapuvaa...

Oon menossa reumapolille tutkimuksiin jatkuvien nivelkipujen takia. Tohtori määräsi erinäisen nipun labrakokeita, joista yhtä en tunnistanut: P-Hitachi. Plasmasta jotain tutkitaan...mutta mitä? Osaisiko joku kertoa mitä tällä kokeella tutkitaan? Kiitos!
24263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hitachi on laitteen nimi, jolle verinäytteesi laitetaan labrassa tutkittavaksi. Se lukee tarrassa, jotta näytteenottaja tietää, millaiseen putkeen sinulta täytyy ottaa verta.

Äänestä
  • Kiitos! Mä jo vähän mietinkin että mitä hittoa..!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietämätön Tiina kirjoitti:

Oon menossa reumapolille tutkimuksiin jatkuvien nivelkipujen takia. Tohtori määräsi erinäisen nipun labrakokeita, joista yhtä en tunnistanut: P-Hitachi. Plasmasta jotain tutkitaan...mutta mitä? Osaisiko joku kertoa mitä tällä kokeella tutkitaan? Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu