Kuulakärkikynän jäljet nahkasohvasta

Eli löytyykö hyvää konstia kuulakynän jälkien poistamiseen nahkasohvasta? Asetonilla lähtee kyl mutta voipi olla, että saakin sohvasta tehdä nahkapöxyt käsittelyn jälkeen.
21242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vaihtoehtoa: Marseille-, sappisaippua, mäntysuopa. Ei pitäisi vahingoittaa nahkaa.

Äänestä
  • Olin jo varma että tulee uuden sohvan osto eteen, kun lapsukaiset olivat hieman päässeet kuulakärkikynän kanssa sohvan kimppuun. Olen selannut netissä jo tuntikausia ettimässä tietoa nahkasohvan puhdistuksesta ja sitten eksyin tänne ja heti löyty just se mitä olin ettimässä!

    Kiitos kovasti, mie lähen nyt testaamaan et irtooko mäntysuovalla. Jos ei, niin sitten illalla kauppaan ostamaan marseillesaippuaa... :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Habboako kirjoitti:

Eli löytyykö hyvää konstia kuulakynän jälkien poistamiseen nahkasohvasta? Asetonilla lähtee kyl mutta voipi olla, että saakin sohvasta tehdä nahkapöxyt käsittelyn jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu