Naantalin kylpylä

Moi!

Kertokaapa joku millainen on se Naantalin kylpylä? Millaset saunat, allasosasto ja onko hyviä kokemuksia sieltä kauneuden hoito-osastolta....Kiitos!
610551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tietääkseni siellä on sekasauna ja allasosastolla ollaan alasti.

Äänestä
  • Sitäkö kylpylä pyytää anteeksi kun hullun muslimin antoivat huutaa ja riehua. Miettikää kaks kertaa kun muslimin kutsutte eivät kunnioita suomen kulttuuria. Kuka hullu menee ja maksaa muslimin esityksestä no toinen hullu.

    Äänestä

Olin viime huhtikuussa viettämässä kyseisessä paikassa syntymäpäivääni (40v.). Hotelli oli upea ja allasosasto iso. Musiikki soi rauhallisena ja tilaa oli uida. Siellä ei ollut mitään liukumäkiä tms. vaan allasalue oli tarkoitettu uimisesta ja veden lämmöstä nauttimiseen. Porealtaita kyllä oli. Allasbaari oli pienehkö mutta ihan mukiinmenevä. Ulkoallaskin oli mukavan kokoinen.
Saunat olivat siistit ja isot. Siellä oli tavallinen sauna ja turkkilainen höyrysauna (joka oli samaa miesten puolen kesken, mutta ei toki mikään yhteissauna niin kuin edellinen kirjoittaja kertoi). Näitä "yhteisiä" höyrysaunoja kait on lähes joka kylpylässä.
Mieheni oli varannut minulle kleopatra kylvyn, joka oli hunaja-maitokylpy ja tuntui ainakin taivaalliselta. Hoito-osastolla oli erinomainen palvelu ja tilat kaikki hienossa kunnossa. Suosittelen paikkaa aikuisille rentoutumiseen! Oli kyllä hintansa väärti!

Äänestä
  • Hei!


    Kiitos todella paljon vastauksestasi, uskon että valitsen Naantalin kohteekseni - olit vakuuttava..Kiitos vielä kerran asiallisesta vastauksesta.

    Äänestä

Kävimme ko paikassa syyslomalla, todellinen pettymys! Olemme käyneet paljon Turun Caribiassa, jossa on jos jonkinlaista allasta. Naantalissa niitä oli tasan yksi ja sama allas, ulkoaltaallekkin piti ovesta kammeta. Turussa sinne saa uiskennella. Caribiassa saa matkauintia harrastaa täällä ei. Joka paikassa otti jalat pohjaan... Keski ikä siellä uililla oli 60-70 vee. Palveluita sieltä varmaan löytyy, mutta ei niinkään kouluikäisille lapsiperheelle.

Äänestä
  • Caribialla ja Naantali spa:lla on juuri se ero, että edellinen on viihdekylpylä lapsiperheille, sisustus sen mukaista posankkaa myöten. Siis amerikkalaisen kruusattua kimallusta.

    Jälkimmäinen eli Naantali Spa on rentoutusta ja
    hoitoja varten, ylellistä ja rauhallista. Hyvää ruokaa, tanssiakin sitä kaipaaville, mutta enemmän aikuisille suunnattu. Laiva on upea, varsinkin sen hytit.Tyylikäs.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minna kirjoitti:

Moi!

Kertokaapa joku millainen on se Naantalin kylpylä? Millaset saunat, allasosasto ja onko hyviä kokemuksia sieltä kauneuden hoito-osastolta....Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu