Nyky-Dingo häpäisee oikean Dingon

Olen todella pettynyt Neumanniin ja Eveen. He häpäisevät oikean Dingon esiintymällä sen nimellä.

Kyse tietty on siitä, että vanhalla nimellä on hyvä rahastaa. Mutta nykyisin se vanha Dingo-nimikään ei myy, sillä kansa tietää sen, kuinka huonolaatuista musiikkia he nykyisin tekevät.

Aikanaan kumpikin tekivät hyviä hittejä mutta nykyisin tuotokset ovat aika heikkolaatuisia täytekappaleita.
5668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olen aivan samaa mieltä.
Tajuaisivat nyt jo herranjestas lopettaa.
Aikoinaan aivan mahtavia.
Pian ollaan jossain pienen pizzerian nurkassa ja vanhasta ei muuta ole kuin nimi.

Äänestä
  • Ei olisi pitänyt hosua. Ei hosumalla keikoille ja hosuttua levyä ulos. Alkuperäisen Dingon olisi pitänyt viimeistään vuonna 2001 pitänyt jäädä tauolle, Nipan hieromaan biisejä ja odottamaan sitä Mustan Lesken syntyä. Sitten Lesken kaltainen biisi alkuperäisellä kokoonpanolla ulos ja uusia biisejä sitten pikkuhiljaa. Mutta ei kun ei. Ensin piti sotkea asiat vanhan kokoonpanon kanssa ja sitten ratsastaa nimellä ja tehdä vielä huono levy.

    Tämä vain yksilön mielipide.

    Äänestä

  • öldfgölkadf kirjoitti:

    Ei olisi pitänyt hosua. Ei hosumalla keikoille ja hosuttua levyä ulos. Alkuperäisen Dingon olisi pitänyt viimeistään vuonna 2001 pitänyt jäädä tauolle, Nipan hieromaan biisejä ja odottamaan sitä Mustan Lesken syntyä. Sitten Lesken kaltainen biisi alkuperäisellä kokoonpanolla ulos ja uusia biisejä sitten pikkuhiljaa. Mutta ei kun ei. Ensin piti sotkea asiat vanhan kokoonpanon kanssa ja sitten ratsastaa nimellä ja tehdä vielä huono levy.

    Tämä vain yksilön mielipide.

    Neumannilta riittää, idearikas ja säkenöivä tulkitsija, valitettavasti kukaan ei yksin voi paikata tai olla paras..Dingon rikkaus oli sen erilaiset, tosiaan täydentävät tyypit, ei yksi keulahahmo, vaikka luonnollisesti laulaja on se kaikkein näkyvin hahmo.

    nipan pitäisi löytää oikeat tyypit ympärille, jos vanhojen tyyppien kanssa ei homma toimi,tai maallistua tavallisten kuolevien tasolle ja kunnioittaa itseään ja muita ottamalla vastaan ansaitsemansa kritiikki kuolleen hevosen pieksemisestä.

    kannattaako monilahjakkuuden jäädä polkemaan paikalleen?? Ei kannata.

    Kannattaisiko kuunnella niitä, jotka joskus ovat saaneet parhaat puolesi ja luovuutesi esiin??Vaikka vereslihalle mentäisiin, kyllä.

    Olisipa mukavaa joskaverit selvittelisivät vanhat erimielisyytensä ja pystyisivät tekemään uutta, eteenpäin menevää ja tätä aikaa kuvaavaa musaa,kaikilla parhailla bändeillä on ollut todella vaikeaa..se mikä ei tapa, vahvistaa...!!

    Äänestä

Ite tykkään ihan yht lai sekä uurest et vanhast dingost... siis niire musiikist! Vanhast dingost kokoonpanon en pal voi sanno mittä, mut ei kokoonpanos NIPA-EVE-ARI-ERIK-PEKKA ol mittä vikka! Poja ova kaik hyvi soittama ja viel ova muutenki hirmu rentoo ja hauska porukka:)

Äänestä

Neumannilta 31.12.2002, kun "Dingo" esiintyi Tallinnassa jollain aivan ihme kokoonpanolla. Eikä se edes vaivautunut kertomaan muille jäsenille suunnitelmistaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Todella pettynyt kirjoitti:

Olen todella pettynyt Neumanniin ja Eveen. He häpäisevät oikean Dingon esiintymällä sen nimellä.

Kyse tietty on siitä, että vanhalla nimellä on hyvä rahastaa. Mutta nykyisin se vanha Dingo-nimikään ei myy, sillä kansa tietää sen, kuinka huonolaatuista musiikkia he nykyisin tekevät.

Aikanaan kumpikin tekivät hyviä hittejä mutta nykyisin tuotokset ovat aika heikkolaatuisia täytekappaleita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu