Lääkkeiden yhteensopivuus

Onko tietoa näiden lääkkeiden yhteensopivuudesta. Olen kyllä kysynyt apteekista mutta kokemus sen näyttää.
Käytän allaolevia lääkkeitä:
Primaspan 100 mg 1 tabl.
Emconcor 2.5 mg 1 tabl.
Lipitor 10 mg 1/2 tab.
Kiitos tiedoista
31034
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

parasta uskoa mitä apteekissa kerrottiin. Ei tätä asiaa keneltä muulta voi kysyä.

Äänestä

haluat varmentaa asian palstalta, jolla liikkuu kaikenlaisia shamaaneja, kun apteekki on jo Sinulle asian selvittänyt.

Eikö lääkkeet määrännyt lääkäri ole mielestäsi luotettava vai oletko saanut lääkemääräykset (Emconcor ja Lipitor) kahdelta eri lääkäriltä?

Äänestä
  • Eroja on mitkä sopii kenellekin, mutta tämä on ihan sepelvaltimotauti-suuntautuneen perus jarrupaketti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sopiiko kirjoitti:

Onko tietoa näiden lääkkeiden yhteensopivuudesta. Olen kyllä kysynyt apteekista mutta kokemus sen näyttää.
Käytän allaolevia lääkkeitä:
Primaspan 100 mg 1 tabl.
Emconcor 2.5 mg 1 tabl.
Lipitor 10 mg 1/2 tab.
Kiitos tiedoista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu