windowssin sammuttaminen

Eli, mistäs xp:n saa muutettua sammumaan kun laitetaan käynnistä ja sammuta tietokone, xp ilmoittaa vaan että voit sammuttaa virran tietokoneesta eikä sammu itsestään niinkuin ennen teki. Ohjauspaneelin virranhallinta asetuksista en löydä ratkaisua.
61030
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ilmeisesti olet laitanut xp vanhaan koneeseen.

Niin se ilmoitaa sen tuollain kun voit sen sammutaa.

Äänestä
  • Kyllä se on aikaisemmin sammunut ilman virtanapin painallusta mutta en tiedä mistä olen sen saanut muuttumaan...

    Äänestä

sammuttaa suoraan virtakytkimestä mikäli jaksat painaa sitä neljä sekuntia :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikael kirjoitti:

Eli, mistäs xp:n saa muutettua sammumaan kun laitetaan käynnistä ja sammuta tietokone, xp ilmoittaa vaan että voit sammuttaa virran tietokoneesta eikä sammu itsestään niinkuin ennen teki. Ohjauspaneelin virranhallinta asetuksista en löydä ratkaisua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu