Gohar, vakava kysymys sinulle

Miksi sensuroit pois kaksi kertaa avauksen oikeasta puhuttelusta? Sehän on tärkeää tietää, miten muslimeja puhutellaan. Samoin Suomessakin aloitetaan usein puhe; Kansalaiset! Medborgare!
Tästä avautuu aivan uusi ovi muslimien kulttuuriin.
Nyt et kuitenkaan voi sitä enää sulkea.
4410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kun Muslimi pääse huonen, suljet oven taakse kaikki Muslimit vangittuna saman huoneen!?


Miksi ei voi olla ilman ovi?

Äänestä
  • Ovi avautuu siis hakusanoilla "Slaves of Allah". Toinen hakusana on Khutbah.

    Kun taas katosi linkit, niin näillä hakusanoilla ne löytyy. Noissa näytti olevan paljon kiinnostavaa asiaa.

    Äänestä

..että ihmisiä hatuttaa nuo linkitykset toisille sivuille, etenkin jos ei etukäteen ole mitään tietoa mitä niistä edes aukeaa: tästä asiasta on ollut polemiikkia, onko se edes ihan keskustelusääntöjen mukaista.
Keskustele toki aiheesta, mutta älä kopioi pelkkiä suoria linkkejä tai muiden henkilöiden kirjoituksia ilman asianomistajien lupaa, koska se rikkoo keskustelusääntöjä.

Äänestä
  • >>että ihmisiä hatuttaa nuo linkitykset toisille sivuille,

    Mitäs tämä tarkoittaa? Millä perustelet tämän väitteesi?

    Onhan selvää, että islamista kiinnostuneet haluavat saada autenttista tietoa islamista. Nuo sivut ovat varmaan oikeiden muslimien sivuja. Sehän on yleinen valitus, ettei jokin ole "oikeaa islamia". Nyt kun oikeaa islamia löytyy, sinä poistat osoitteet.

    >>älä kopioi pelkkiä suoria linkkejä tai muiden henkilöiden kirjoituksia ilman asianomistajien lupaa, koska se rikkoo keskustelusääntöjä.

    Tähän olet sotkenut 2 asiaa. Mikä rikkoo keskustelun sääntöjä?
    Linkittäminen ei ole sääntöjen vastaista. En ole tässä lainannut yhtään muiden henkilöiden kirjoituksia. Sekään ei ole sääntöjen vastaista.

    Kuinka sinä voit toimia sheriffinä, jos et tiedä, mikä on sallittua ja mikä on kiellettyä?

    Perustele nyt väitteesi aidoilla keskustelun säännöillä tai Suomen lailla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


just. kirjoitti:

Miksi sensuroit pois kaksi kertaa avauksen oikeasta puhuttelusta? Sehän on tärkeää tietää, miten muslimeja puhutellaan. Samoin Suomessakin aloitetaan usein puhe; Kansalaiset! Medborgare!
Tästä avautuu aivan uusi ovi muslimien kulttuuriin.
Nyt et kuitenkaan voi sitä enää sulkea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu