Voiko propralia käyttää joka päivä???jos vaiva on korkea pulssi ja jännitys??mitä muuta lääkettä on olemassa kyseiseen vaivaan.kilpirauh.arvot hieman toinen koholla.
pulssi ja propral
vastaisitko
52285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
käyttää. Mulla on sitä jännitysoireisiin -> hengitys menee katkonaiseksi ja sit on kans nykimistä ja heilumista. Kai se jotenki rentouttaa, vielä en oo huomannu muutoksia..Voi ottaa puolikkaan tai kokonaisen kerran tai kaks kertaa päiväs. Mä otan yhen kokonaisen (en sit tiedä pitäiskö määrää muuttaa)
Toivottavasti tästä oli jotain apua...
Samanlaista...oletko käyttänyt kauankin??
otan 3 x 20mg vuorokaudessa verenpaineeseen, migreeniin ja nopeaan pulssiin, hyvin on toiminut, ainakin viim. 2 viikkoa. lääkäri sanoi että voi ottaa 3 x 30mg tarvittaessa. olen 32v. nainen.
Oon käyttänyt propralia jännitysoireisiin 10v! 40 mg 1-3 pvä
Minä käytän lääkettä migreeniin. Välillä pidän taukoa, etten ota ollenkaan. Välillä migreeni on pahempi ja välillä lievempi. Rippuu, miten niskat on jumiutuneet ja miten stressaavaa on ollut. Selviän hyvin 10mg päiväannoksella. Nyt en ole käyttänyt lääkettä, koska migreeniä ei ole pahemmin ollut työaikana. Nyt migreeni tulee tavallisesti vapaapäiviksi, mikä on kyllä kurjaa.