mistä löytyisi porscheen vaihteistoja tai edes osia???
vaihteisto
pexi
8738
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hämeenlinnasta jne.
http://www.zakotto.com/
kerrotko vähän tarkemmin? Vanhempiin menee suoraan VW Kuplan rattaat,uudemmisakin löytyy Audi 80:sen kanssa samaa palikkaa ja ihan uusissa monesti stemmaa Skoda Felician (rs malli oltava) kanssa.
Jos harrasteautotallista löytyy lisäksi GM:n tuotteita, niin esim. Corvetteen käy Chevrolet Matizin osat moottorista alkaen. Tällöin saadaan jopa lisää tehoakin.
Ne lehtijouset, rumpujarrut ja jäykän taka-akselin vaihtamalla korealaisosiin kykenisi ehkä jenkkilullalla ajamaan oikeilla teillä ja radoilla (hitaasti ja varovasti) mutkineen.
Pelkkiä suoriahan ei ole juuri muualla kuin lentokentillä.
jos suorilla mennään tarpeeksi kovaa niin mutkassa saa vaikka kääntää auton toisin päin ja pakittaa sen läpi.
Pitkiä suoriahan ei käytännössä ole, vaan eri säteisten mutkien tai mutkayhdistelmien sekä risteysten välillä lyhyehköjä suoran pätkiä.
Lyhyellä suoran pätkällä et saa millään superhyperautonkaan kiihtyvyydellä sellaista etumatkaa että se korvaisi hyvät kaarre- ja muut ajo-ominaisuudet!
Kokemattomista ja autottomista trolleista puhumattakaan ;)
Jos auto vain kiihtyy riittävän nopeasti suureen huippunopeuteen ja myös pysähtyy siitä, niin on mahdollista korvata puuttuvat kaarreominaisuudet sen avulla. Yksi tällainen on Hennessey Viper Venom 1000 TT, jonka täällä joku näkyi jo löytäneen.
"jonka täällä joku näkyi jo löytäneen."
Kuten sinä, Tapastikos? Eli nyt myönsit ettei Viperissä ole ajo-ominaisuuksia, hyvä! Myöntäminen on ensimmäinen askel parantumisen tiellä.