Laajavuoren ladut

taina

Kertokaas millasia latuja (pituus, valaistus, kunto) Laajavuoressa on tarjolla

4

3015

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä

      menes vaikka www.laajavuori.com

      • taina

        Käväisimpä siellä ensiksi, muttei sieltä oikeen infoa löytyny. Joskus katos muiden kertomat kokemukset on parempia ku netistä saatu (tieto).


    • laajavuoressa

      laajavuoressa on monenlaisia latuja, valitettavasti vain läheskään kaikkia näistä ei pidetä hiihtokunnossa. Hiihtokuntoisia latuja on ns. vuoren lenkki (n. 5km, rankahko), kuntokymppi sekä rallipolku. kuntokympillä ei valoja. lisäksi laajavuoresta lähtee latu kohti ladun majaa, ei valoja siellä myöskään. rallipolku on helppoa maastoa, paljon tasaista. se ei muodosta mitään varsinaista lenkkiä, joten mittaa on vähän paha mennä sanomaan.

    • sivuilta

      löytyy latuinfo, siellä on matkat, päiväykset ja kellonajat millon on kunnostettu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      167
      3488
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      15
      2186
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      224
      1522
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1261
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1221
    6. 37
      1141
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1073
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      136
      1031
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      1014
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      41
      1010
    Aihe