Tara

Miten avioliiton kanssa tulee käymään, entä millä tavalla toisaalla tumma, nuorempi jo pidempiaikainen asuva ystäväni?
2140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taidat olla valmis jonkinlaisen siirron tekemiseen ?! Siksi kai tänne laitoit kysymyksesikin ?!

Olet miettinyt elämääsi, onnellisuutta ja mahdollisuuksiasi uuteen ja ehkä parempaan. Tunnet että elämä on jämähtänyt paikoilleen. Avioliitossa on turvallista, mutta kaipaat jotain uutta.

Haluaisit pitää molemmat; syödä kakku ja kuitenkin pitää se tallessa. Älä tee asioita vain miellyttääksesi muita. Ja jos todella jotain haluat - ota se ! Sanoisin kuitenkin että tuo nuorempi ystäväsi kuuluu ohimenevään aikaan. Suurin osa alkuvuodesta kuuluukin tämän kuvion ratkaisemiseen. Päätös kypsyy vähitellen mutta yllätyksiä on luvassa keväällä ja kesällä. Et välttämättä saa sitä mitä haluat, etkä varsinkaan siten miten haluat. Mutta sinähän oikeastaan rakastat haasteita, eikö ? Ja niitä tulet kohtaamaan !

Vastakkaisen sukupuolen ihailijoita riittää sinulla ja vuoden loppupuolella kiinnostut uudesta tuttavuudesta. Hän poikkeaa kaikista edellisistä ja tässä onkin haastetta kerrakseen ! ;)

Taloudellinen tilanteesi on hyvä, menoja tulee vuoden aikana olemaan, mutta samalla koet onnistumisia ja olet voiton puolella.

Terveydestäsi kannattaa huolehtia vuoden aikana. Stressi painaa sinua välillä, muista rentoutua !

Avioliiton kannalta näkisin heikkoutta ja haurautta. Mikäli haluat panostaa siihen vielä niin sinun tulee pyrkiä uudistamaan sitä ja tavallaan itseäsi jollakin tapaa. Minkälaisin silmin näet vaimosi ja avioliittonne ? Mieti sitä ja kaikki hyviä sekä negatiivisa asioita liitossanne - sitten asetat ne ikäänkuin vaa`lle ja katsot tulosta. Siinä se on !

Sinussa on rohkeutta, uskallusta, voimaa ! Kuitenkin sisimmässäsi on myös herkkyyttä etkä halua loukata ketään. Ihmissuhteet ovat monimutkaisia, vaikeita ja arkoja asioita. Varmasti toimit kuitenkin oikein ja se mitä tapahtuu on loppujen lopuksi kaikille hyväksi !

Jaksamista ja Kaikkea Hyvää tälle vuodelle !

Äänestä
  • Kiitos sinulle kauniista sanoistasi.
    Paljon annoit ajateltavaa, mutta niin mielelläni olisin halunnut tämän nuoremman kauempana asustavan ystävä kulkevan rinnallani. Häntä kaipaan. =(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Leijonamies kirjoitti:

Miten avioliiton kanssa tulee käymään, entä millä tavalla toisaalla tumma, nuorempi jo pidempiaikainen asuva ystäväni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu