Synti:kadehtijansa kykyjen aliarviointi

burn-ed out, faded away

Mikään ei kiukuta niin kuin kateellisen kanssasiskon panettelut kyljessä kiinni sekä mahtavia mittasuhteita saavuttavana propagandana selän takana & nenänkin edessä.

Tyypilline tapaus sattui jälleen kun kämppis otti luoksemme poikaystävänsä huusolliin.Yhtäkkiä olin paha noita, viheliäs namitätiperverssi ("Piian", kämppikseni mielestä) ja samalla illuusio prinsessasta josta sai aiheet fantasioihin makkaripuolella.

Piia kyttäsi okei ihan viattomasti vain että, miltä näytän eri päivinä ja eri hetkinä ilman meikkiä, meikattuna siten ja siten, aamutakissa versus toimistoasussa.Olen sinkku, mutta saisin ehkä työn märkäpaitatanssijattarena lomakohteessa etelässä.Kasvonikin - ei hassummat.

Yhtäkkiä vaikka olin käyttäytynyt normaalisti ja asiallisen toverillisesti, etäälläkin, minulla oli kokonainen poppoo vihamiehiä.Piian kavereita.Sain kuulla, että Piia oli sanonut toivovansa, että kuolisin kylppärissä sähköiskuihin.

Piut paut Piialle, muutin pois ja nyt tiedän, ettei kaikkiin naisiin todellakaan voi luottaa.Sitä se joidenkin narsismi, miellyttämisenhalu, epävarmuus, tuen puute mieheltä ja rakkaus miestä kohtaan teettää.Piia alkoi esim. itkeä, kun näki baarissa yhden miestuttuni suutelevan minua.Hän yritti hetken päästä pyytää miestuttuani tanssimaan kanssaan, oman poikaystävänsä tyrmistykseksi.

Katsokaa hieman kenen kanssa asutte..

3

569

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on kyllä

      hanurista! muijat on todellakin kateellisia toisilleen ja jotkut ikävä kyllä käyttävät sitä erittäin tuhoisassa mielessä. tuollainen seläntakana p****n puhuminen on kaikkein inhottavinta!

      tsemppiä sulle, vaikutat kaikesta huolimatta vahvalta!! (jos kertomasi on totta) hienoa ettet ole antanut tuollaisen eukon vaikuttaa!!

    • Muikku.

      Oho! Vaikuttaa kyllä aika sairaalta tämä "Piia". Oletko varma, ettei hänellä ole jotakin mielenterveysongelmia? On sinulla ollut sitten kyllä kestämistä(=

    • ja ketä?

      Usein on nähty trillereissäkin, miten minäminä -tyyppi on vouhkannut jostain naisesta ja sen kateellisuudesta: MUTTA kun tarina etenee, paha ei olekaan paha vaan kyseessä oli vain pieni sielu, joka harhailee kivun lailla ympäriinsä. Ei löydä ymmärtäjää, ei lohduttajaa. Muuta kuin ehkä kadehtimastaan ihmisestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      81
      5950
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      292
      4887
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2618
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      41
      2547
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      99
      1608
    6. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1481
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      105
      1397
    8. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      132
      1345
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      109
      1304
    10. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      19
      1271
    Aihe