ääni lukkoihin

Osaako joku sanoa,kuinka sen äänimerkin saa siihen keskuslukkojuttuun ohjelmoitua. Auto on vuoden 98 grand voyager..
51240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

1. pidä kaukosäätimen Lock-näppäin painettuna 5-10 sekuntia.
2. Näpäytä UNLOCKIA LOCKin ollessa vielä sisäänpainettuna.
3. Toista sama kun haluat äänimerkin pois.

Äänestä
  • itelläni myös voyager vm 98 ja vaikka kuinka yrittäs ohjelmoida kyseisellä tavalla ei tule mitään ääntä..yritetty ainakin 100 kertaa.

    Äänestä

  • pitänee kokeilla kun ehtii,kiitos vinkistä.

    Äänestä

  • Tuo on aivan oikein mutta virrat pitää olla ensin käännetty päälle eli ON-asentoon jonka jälkeen
    1. Painat UNLOCKia 5-10 sekuntia
    2. 8 sekunnin kohdalla painat LOCKia samanaikaisesti.
    3 Molemmat näppäimet (UNLOCK sekä LOCK) päästetään pois yhtäaikaa (n.10sekunnin päästä) jolloin pitäisi pienen äänimerkin kuulua.
    Ja jos haluaa "töötin" takaisin, niin sama toisinpäin.

    Äänestä

Mikäköhän omassani on kun ei millään onnistu vaikka kymmeniä kertoja on toistettu homma? Vm. 2003 siis kyseessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cgv3,3L kirjoitti:

Osaako joku sanoa,kuinka sen äänimerkin saa siihen keskuslukkojuttuun ohjelmoitua. Auto on vuoden 98 grand voyager..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu