sukupuolelella merkitystä merkkailuun???

Olisiko kenelläkään kokemusta, jos on ennestään uroskoira ja taloon tulee narttu pentu, niin alkaako uroskoira toden.näk merkkailla sisälle ?? 2 urosta kun on ollut, niin merkkailu ongelmaa on ilmennyt..onkohan sukupuolella mitään vaikutusta?
1265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyl siinä saattaa tulla merkkailuja,kun uros haluaa merkata reviirin omakseen,riippuu koiran luonteesta. mielipiteitä on yhtä monta kuin on koiranomistajiakin: toisilla merkkaavat toisilla ei!

Jos on 2 urosta niin silloin ilman muuta molemmat merkkaa tai ainakin toinen. jos on 2 urosta ja siihen päälle vielä narttu pentu,niin voi tulla reviiri tappeluita tai tappelee nartun päältä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietoa kaipaan... kirjoitti:

Olisiko kenelläkään kokemusta, jos on ennestään uroskoira ja taloon tulee narttu pentu, niin alkaako uroskoira toden.näk merkkailla sisälle ?? 2 urosta kun on ollut, niin merkkailu ongelmaa on ilmennyt..onkohan sukupuolella mitään vaikutusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu