tuoksuu nyt tuore pulla :D.Ei löyhkää dödöt vaan tuoksuu vasta paistettu pulla,keskellä yötä.Olisipa ainainen tuoksu rapussani.
Vastaukset 1
- Hajusteintolerantti
Joskus itseäni naurattaa, kun saan sanoa: ai että täällä tuoksuu ihanalle!
Se on ruoka tai paistokset, mitkä tuoksuvat meillä.
Ulkona puutarhassa haistelen kukkia, rakastan sireeniä erityisesti. En reagoi luonnontuoksuille ulkona, sisälle en tuoksuvia kukkia kuitenkaan tuo, jätän ne ulos kasvamaan.
Nykyajan hajusteet ovat ihan muita aineita, siksi yhä useampi oireilee, joku yskällä, joku poskionteloin, joku nuhalla, joku päänsäryllä, joku migreenillä - joku kaikilla noilla, kuten minä. Migreeni on aura-migreeni ja tulee vain ja ainoastaan hajusteista (miesten partavedet, naisten hajuvedet).
Astmaatikot lisäävät lääkitystä, hajusteet ovat tunnettu astman pahentaja monelle.
Puhdas ilma ei ole sama kuin hajustettu ilma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202482Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401682Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6651102- 1081022
- 71982
- 98936
- 48895
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk85780Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33746- 90732