tuoksuu nyt tuore pulla :D.Ei löyhkää dödöt vaan tuoksuu vasta paistettu pulla,keskellä yötä.Olisipa ainainen tuoksu rapussani.
Ihastuttavaa
1
378
Vastaukset
- Hajusteintolerantti
Joskus itseäni naurattaa, kun saan sanoa: ai että täällä tuoksuu ihanalle!
Se on ruoka tai paistokset, mitkä tuoksuvat meillä.
Ulkona puutarhassa haistelen kukkia, rakastan sireeniä erityisesti. En reagoi luonnontuoksuille ulkona, sisälle en tuoksuvia kukkia kuitenkaan tuo, jätän ne ulos kasvamaan.
Nykyajan hajusteet ovat ihan muita aineita, siksi yhä useampi oireilee, joku yskällä, joku poskionteloin, joku nuhalla, joku päänsäryllä, joku migreenillä - joku kaikilla noilla, kuten minä. Migreeni on aura-migreeni ja tulee vain ja ainoastaan hajusteista (miesten partavedet, naisten hajuvedet).
Astmaatikot lisäävät lääkitystä, hajusteet ovat tunnettu astman pahentaja monelle.
Puhdas ilma ei ole sama kuin hajustettu ilma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213650
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt513383Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka523066Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222859Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1351379