Kumpi tulee edulliseksi?

Hyvä jap. vai huo. venäläinen`? tarvitsen autoa vuositasolla n 15000km-En ollenkaan imagoa kaipaa.Olen vanha noin 60 vuotta ,joten en naisia miellyttäkseni enää tarvitse autoa Olen jonkin verran korjaustaitoinen
1164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hyvä japanilainen tulee käytössä halvemmaksi, korjauskulut ovat vähäiset. Jos hankintahinta otetaan huomioon, tulee todennäköisesti Lada halvemmaksi. Jonkin verran korjauksia tulee, mutta sanot osaavasi jotakin itsekin. Useimmat viat eivät sinun tapauksessasi todennäköisesti vaadi korjaamoa. Osat tietysti joudut ostamaan. Lada ei ole niin huono kuin pahimmillaan väitetään eikä niin hieno kuin "ladauskovaiset" tällä palstalla uhoavat, mutta kyllä sen kanssa pärjää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aaave mies kirjoitti:

Hyvä jap. vai huo. venäläinen`? tarvitsen autoa vuositasolla n 15000km-En ollenkaan imagoa kaipaa.Olen vanha noin 60 vuotta ,joten en naisia miellyttäkseni enää tarvitse autoa Olen jonkin verran korjaustaitoinen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu