UFO kirjallisuutta

Osaako kukaan suositella asiallista UFO kirjallisuutta/tutkimuksia aiheesta? Mielellään Suomeksi ja kirjastosta löytyvää..
6809
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Moi
Seuraavassa muutama monista kirjastoista löytyvä opus aluksi

J.Allen Hynek -Ufot toden rajamailla
Björn Borg - Tosiasioita ufo-ilmiöstä
-Tähtitieteilijät ja ufot
-Onko ufoilmiössä logiikkaa
Gösta Rehn -Ufoja näkyvissä
Tapani Kuningas -koko tuotanto

Lisäksi löytyy Suomen ufotutkijoiden raportteja

Äänestä

www.ufofinland.org. Sieltä löytyy valtavasti asiallista tietoa ufoista otsikko ' kirjaesittelyt' alta.

Äänestä

Kiitokset kirja-vinkeistä, lisää vaan jos on tiedossa mielenkiintoista luettavaa..:)

Äänestä

Divarista varmaan löytyy Valittujen Palojen A4-kokoisia kovakantisia kirjoja, joissa on juttuja ufokokemuksista, lumimiehistä, ja ties mistä hattivateista. Jutut ovat lyhyitä ja mukavaa luettavaa, ja kirjoissa sivuja on satoja. Suosittelen! Eivät ota kantaa siihen, että mikä on totta ja mikä ei, vaan kertovat yleisesti noista. Kirjoja on useampi erilainen (esim 'Uskomatonta mutta totta', 'Mysteerien maailma' tms).

Äänestä

Onks toi J.Allen Hynek:n kirjoittama; Ufot - toden rajamailla hyvä/asiallinen kirja?

Äänestä

asiallista?
kaikien ufo juttujen päätarkoitus on myydä!
harmi vaan et se onnistuu ainoostaan jenkeissä toi ufojutuilla yms tienaaminen ihan kunnolla. Ja sielläkin lähinnä texasissa ja muissa ns maalais osavaltioissa :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomeksi kirjoitti:

Osaako kukaan suositella asiallista UFO kirjallisuutta/tutkimuksia aiheesta? Mielellään Suomeksi ja kirjastosta löytyvää..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu