No mites toi sähkökäyttöne Marui Glock 18C, kannattaako ostaa jos raha just riittää? Sit ei vaa riitä raha kuulii...
No entäs sähköne glokki
SampsaT
452162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
ei sähkö glockiiiiiiiii kannat ostaa mun kaveril oli se ja se oli iha paska osta berretta maksaa saman verran kuin glockki
Sähkökäyttönenkö? En oikee tiiä, ku ei sit jää rahaa enää kuulii, ja jos mukana ei tuu laturii ja akkuu ni en osta, ei oo varaa niihi
Noh, ku kaikki sanoo et osta mielummi Hop upillinen pisla, nii entäs tää: Maruin Automag III Hop Up? Pitkä piippu, eli ainaki tarkka on, mut mites muute?
mun yhel kaveril on ollu myös se se on iha hyvä kuulis mut kannattaa ostaa usp jousitoiminen pisla koska se on paras ja se on tarkin pisla
Juu, taidan ehkä ostaa, jos se niin hyvä on, voiko joku muuki kommentoida asiaa?
Nii, mistä toi USP kannattas ostaa? Nemesiksest vai ProAirsoftista? Ja missä muute on ProAirsoftin myymälä? Siis helsingissä
Proairsoft on Aikatalossa.
Glockissa tulee mukana akku ja laturi.
Sähkö Beretta M93R on sama ase kuin Glockki, vain eri kuorissa.
Nemesiksestä kyseinen ase on sivujen mukaan loppu.
Jos olet Proairsoftin jäsen kannattaa ostaa Proosta, koska silloin se on 10€ halvmepi kuin Nemestä.
Glockki on ihan hyvä vehje. Sama kantama ellei parempi kuin vemppu pistooleissa, muttei tarvii ladata joka kuulan jälkeen.
Paljon parempi kuin vemppu rynkky.
sähkö pisla on erinomainen ase. itelläni on se, eikä siin ole moittimista. kanta on hyvä, eikä lähtönopeuskaa huono ole, mutta jos säästäisit vielä, niin sähkö rynnäri ois hyvä kans :P
usp is the best kannattaa ostaa se usp koska se on paras osta se proairsoft sivulta rekistöröidy ensin sivulle usko minua kun sanon glock on p...a sähkö .Kaverini myi sen pois koska akku loppuu heti kättelyssä ja aseen kantama ei ole kovinkaaan pitkä jos on pakkko ostaa sähkö niin kerää johonkin muuhun sähköön rahaa ps.tämä on minun mieli piteeni jne::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..
Juu, mut mist siel rekisteröidytää? Se Liity Tiimiin juttu vai? Mut tos aseen ostos mietin vielä kertaviritteistä rynkkyy... Kannattaako ostaa mielummin maruin ku academyn? Kumpi kestävämpi?
Ainii! Unohin et haen aseen suoraa myymälästä, vai voiko sielt hakee? Mut jos voi nii haen sen takii et en jaksa odottaa sen aseen postiin saapumista... Kakka =)
Katoin noit KWC aseit ja siel oli yks National Match HW Hop upilla ja lähtönopeus oli peräti huimat 69 m/s, mites toi? Oisko hyvä, ja kuinka kestävä mahtaa olla?
Juu, nytku kattelin vanhoi viestei nii siel oli iha positiivista palautetta Maruin Scorpion Vz61 aseesta, onko se kannattava ostos? Siis se on kertaviritteinen konepistooli.
Samantasoinen kuin tavallinen vemppu, puolet kalliimpi vain.
Eli ostan sen USPin vai? Vai tiiättekö jonku toisen hyvän hop upillisen pislan? Mieluiten ehkä just se maruin
Säästä rahaa että saat paremman kuula-aseen kuin Marui Glock 18C...
No säästäisinki, mut mä en millää jaksa... Meinasin ostaa ton Academyn XM177E2 aseen, mut kaikki sanoo et se on huono, ja raha ei riitä parempaa, sit oon miettiny tota Maruin USP kertaviritteistä, Hop Upilla toimivaa asetta... Se on halvempi, mut myös sillee huonompi, hei, pliis, voisko joku sanoo mite pitkälle tollasella USPilla, jonka lähtönopeus on 62 m/s, tiiättekö yhtää? Haluisin paremman aseen et se lentäis pitemmälle, en tiiä miks, mut silti =) Ja raha ei millää riitä sähkötoimisee konekivääriin.
Sit meinasin kans sitä Academyn M16-A1, en nyt viel tiiä, perjantaina lähen jonkun ostamaan, enkä viel oo ees päättäny et minkä... Toi häiritsee toi et miten pitkälle noil aseil lentää =)
kysy myyjältä jos meet ostaa kaupast tai sit soitat liikeeseen ja kysyt sillee
Älä osta _mitään_ Academyn tai Maruin vemppu kivääriä/konepistoolia, ne on huonoja.
Halvimmillaan sähkökäyttöinen _konekivääri_ lähtee pääälle 500€. Maruin sähkö konepistoolin saa jo päälle kahdella sadalla ja sähkö rynnäkkökiväärin saa 220-450€.
Jollet halua maksaa liikaa ja haluat hyvän josta on iloa myöhemminkin osta: Maruin hop-up pistooli, Maruin AEP tai Maruin VSR.
Juu, taidanki ostaa sen kertaviritteisen Maruin hop up pistoolin
Nyt en enää mieti asetta, löysin sen, ja nyt älkää puhuko mua ympäri! =) Maksaa vaa 26 euroo, ja lähtönopeus on 67 m/s. Juu, pistooli on, KWC:n Glock G17 Competition Hop-Upilla, halpa on, ja tehokas hintasekseen, mut en sit tiiä mite kestävä, hinta ei lupaa kovin hyvää...
Osta se usp!!. Glock on surkea lähtipä siitä kuinka lujaaa tahansa
Mut sen uspin lähtönopeus on aika paska... Haluisin vähä paremman ehkä
Itseasissa KWC:n Glock on ihan hyvä, ainakin silloin 3v sitten milloin viimeksi sellaisella ammuin.
Jollei KWC:n laatu oo nyt radikaalisti laskenut tuossa ajassa on se ihan hyvä ostos.
teee mitä tykkäät omatpa ovat rahasi (usp))
Noh, menin ostaa USPin, vähä kuulii ja maskin, toivottavasti se USP on sit hyvä =)
se oli hyvä ostos
Juu, tää tuntuu tosi hyvältä nyt 20 laukauksen kokeilun jälkee, eli iha kiva, mut tiiäks yhtää et mite kestävä tää on? Ja muute, mistä tietää että millo sitä silikoni(tai jotai rasvaa) spraytä pitää sinne piippuu laittaa? Onko siin joku aika, esim. joka kuukaus? =)
No silikonii ei pidä laittaa pistooliin mutta saa jos haluaa.No pistoolit on aina aika kestävii mut ei ne mitä tahansa kestä.
Silikonia voi laittaa vaikka sitten kun huomaa että siitä ei lähde enää niin kovaa kuin ennen.
Vempuissa on nyt aika sama silikoonaako sitä vai ei.
Itse en ole ikinä silikoonannu vemppuani ja hyvin on toiminu.(Vaikken sitä nyt niin hirveesti ole käyttänytkään).
Silikoonia ei loroteta piippuun vaan sitä laitetaan esim. talouspaperiin ja pyyhitään likaisia kohtia. Piipun putsaamisessa täytyy olla varovainen ettei hoppikumi irtoa.
Ai, nois turvaohjeis lukee näi:
"Jousitoimisen aseen huolto on äärimmäisen yksinkertaista: viritä ase, käännä sen piippu suoraan ylöspäin ja suihkuta pieni annos silikoonia piipusta sisään. Pidä asetta piippu ylöspäin minuutin verran, niin että silikoni varmasti valuu sylinteriin saakka."
Vemppuja tolla tarkotetaan, en oo kyl varma että myöskinkö pistooleja, mutta noin siinä lukee...
ei kannata koska: akku on todella pieni ja loppuu melkein heti, aseen kantomatka on aivan liian lyhyt ja muutenkin aseeseen ei saa minkäänlaisia virityksiä. osta mielummin kaasutoiminen pistooli tai konepistooli!
Eipäs puhuta asioista mistä ei tiedetä.
Aseeseen myydään viritysosia, kantomatka on lähes samaa luokkaa kuin kaasupistooleissa ja akutkaan ei ole niin kalliita.
Kantomatka on huono, ainakin sähkötoimiseksi pistooliksi, koska yhtä hyviä( tai parempia ) ovat Hop-Up vemppu pistoolit
Kyllä sähkö glocki on parempi kuin vemppu.
Kuula lentää yhtä pitkälle yhtä kovalla vauhdilla.
Tosin glockissa on semi ja sarjatuli mahdollisuudet ja säädettävä hop-up.
ehkä, mut ostin silti vemppu USPin =)
mul AK-47 juust hyvä! tuolaissi WEMPUI Ei kanDE ostaa!! kyllästyin heti!kändee mietii!!vaik mulla maruin xm!ihan pas**!
mul AK-47 juust hyvä! tuolaissi WEMPUI Ei kanDE ostaa!! kyllästyin heti!kändee mietii!!vaik mulla maruin xm!ihan pas**!
mut xm ihan paska!ostos meneepi paskaks iha helposti! sen jälkeen ostin AKoon!se on ihan paras!
KWC Glock on hyvä mulla on se mutta yksi vika on KWC:n aseissa
Niitten lipaan jousi löystyy nopeasti.
itellä löysty jousi 3 viikon jälkeen ja kun laittaa lippaaseen maksimimäärän kuulia ja lataa jousi työntää aseeseen noin 3 kuulaa kerralla ja ase jää tukkoon jonka saa taas korjattua räpläämällä latausta ees taas.