ONKO PAKKO PILATA KAIKKIEN MAINE? Me todelliset kamppailulajien harrastajat emme suvaitse väkivaltaa ratkaisukeinona tilanteisiin joita saattaa kohdata diskoissa joissa tuuletamme itseämme raskaiden treenien jälkeen.
Miksi osa tämänkin foorumin jäsenistöstä selkeästi suosii väkivaltaa, vaikkakin on itse siinä ammattilainen, ratkaisuna ongelmiin joita voisi ratkaista muutoin?
Kerron tapauksesta joka vaikutti suuresti omaan käsitykseeni käyttää salilla oppimiani taitoja tilanteen ratkaisemiseksi. Isäni toi autotallia rakentaessamme kotiin työkaverinsa Jannen. Ihailin heti Jannen rikkinäisestä t-paidasta pullottavia hauiksia ja ratsastaessani Jannen tuhansien kyykkyjen vahvistamien kivikovien reisien päällä japanilainen kuvioitu hikinauha päässäni tajusin, että todellinen vahvuus löytyy jostain muualta kuin uhoamisesta jota harrastamme usein tovereitamme kohtaan. Janne, forever.
Jäsenistön laatu
ISO-A
0
566
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait803422Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41374Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani41121- 261096
Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68820Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es45788Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60744Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä45739Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t29713Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4687