Windowsin kaikinpuoliseen fixaamiseen ja virittämiseen aivan uudelle tasolle.
Ainakin minulla toimii todella hyvin ja eron huomaa.
kyseessä 30 pv trial... kokeilin viikon ja ostin enkä kadu yhtään.
tämä ei ole mainos vaan tosi apu takkuilusta kärsiville.:
http://www.iolo.com/sm/family.cfm
Ainakin minulla toimii todella hyvin ja eron huomaa.
kyseessä 30 pv trial... kokeilin viikon ja ostin enkä kadu yhtään.
tämä ei ole mainos vaan tosi apu takkuilusta kärsiville.:
http://www.iolo.com/sm/family.cfm
Vastaukset 16
Vanhimmat
tavallisen vai pro:n?
pro version, näyttää siltä että saa poistaa koneelta muut siivousohjelmat.
System mechanikin ajon jälkeen ei easycleaner, regcleaner eikä adaware löydä mitään... ja se notkeus mikä koneeseen tulee.....
Kun osaat sitä käyttää niin teeppäs siihen suomenkielinen käyttöohje, eks vaan? kiitos.
käyttö on yksikertaista, mutta toimintoja on paljon..
väännän iltasella ohjeet tärkeimmistä.
Mutta jos imuroit sen, niin kaikkia toimintoja uskaltaa käyttää, mutta ÄLÄ muuta oletusasetuksia ennenkuin tiedät mitä teet
Kiitos neuvosta ja tulevasta ohjeista.
Itsellä on myös toi pro versio, mutta ei tällä hetkellä käytössä.
Muistelin vaan, että eikös siinä ollut myös duplikaattien poisto?
Jos on, niin sitä ei minusta kannata aloitteijan käyttää ettei mene kone täysin juntturaan.
ostaa muualta kuin netistä,vai onko myytävänä ihan alan liikkeissä?
Mikähän on hinta euroissa?
hintoja
http://www.moonsoft.fi/search/basic.aspx?q=iolo technologies
En tiedä onko muualta ostettavissa kuin netistä, ehkä toi yölentäjä tietää paremmin kun oli ostanut.
En ole itse ostanut, vain poistanut jotakin netistä ladattavasta versiosta.
Siitä ei vissiin saa täällä kertoa, että mitä joten jätän kertomatta.
Tämä viesti kyllä varmaan poistetaan..
ensin kokeilla =)
Pitääkin hieman tutustua tuohon, kun kotia pääsee. Ainakin yhden tutun kone on niin juntturassa, että tuota vois olla ihan hyvä kokeilla siihe. :)
Mulla ollu toi system mechanic käytös varmaa pari vuotta.
Sen rinnalle kannattaa asentaa registry mechanic, nii johan vähenee tökkiminen.
http://www.majorgeeks.com/download3306.html
System mechanic 6 pro sisältää myös rekisterin fixauksen...
En tosiaan keksi mitä muuta voisi vielä korjailla mitä SM ei tekisi.
Ei taida saada Suomesta mistään liikkeestä, ellei sitten tilaamalla.
Kysäsin yhestä ATK tukkuliikkeestä, tietävät kyllä ohjelman mutta ei heillä myynnissä.
Nettiostos oli nopea ja helppo.
Älä hyvä ihminen mainosta System Mechanic tai Registery Mechanic ohjelmia täällä. Ne ovat aivan liian tehokkaita tavallisen tietokoneen käyttäjälle. Tiedän monia, jotka ovat onnistuneet tuhoamaan ja sotkemaan tietokoneensa noiden ohjelmien avulla. On helpompiakin ohjelmia, jotka toimittavat saman asian kuin nuo kaksi.
Aloittelijat: älkää koskeko noihin ohjelmiin, jos haluatte pitää tiedostonne.
No alappa luetella niitä ohjelmia, jotka tekee helpommin samat asiat kuin System Mechanic tai Registery Mechanic?????
Eihän mitään ohjelmia pidä kenenkään käyttää, ellei tiedä miten niitä käytetään, ja mitä ne tekee...
Sulla taitaa sitte olla paljon tavallista tyhmempiä kavereita jotka sotkee koneensa käyttämällä ohjemia, vaikka eivät ymmärrä niistä mitään.
Etkö ole huomannut, että tämä on aloittelijoiden palsta. Täällä kysytään jopa sellaisten ohjelmien käyttämisestä kuin Easy Cleaner ja CCleaner. Eikä niissä kysymyksissä mitään moitittavaa olekaan. Kaikki me olemme olleet aloittelijoita joskus. Jotkut taas heittäytyvät ylimieliseksi heti, kun ovat vähän oppineet käyttämään konetta ja haukkuvat vähemmän kokeneita heti tyhmiksi.
System Mechanic -arvioissa melkein kaikki varoittavat, että se on tarkoitettu edistyneemmille, ei eloittelijoille. Betanewsissä, joka on kokeneiden käyttäjien latauspaikka, System Mechanicia ei paljon arvosteta.
http://fileforum.betanews.com/detail/System_Mechanic_Pro/957499743/1
Jos haluat ilmaisohjelmia, mene tälle sivustolle. Sieltä löytyy ohjelmia melkein joka lähtöön.
http://groups.msn.com/FileShareFinland/muutohjelmat.msnw
tarkoita sitä, että ohjelmaa(mitä tahansa)ruettaisiin käyttämään jollei ymmärrä mitä sillä tehdään.
Kerroin mielipiteeni ja kokemukseni sen käytöstä ja olen yhä sitä mieltä että system mechanic on loistava ohjelma.
Tällä uusimmalla versiolla ei tuhoa mitään mikäli jättää oletus asetukset voimaan. Tästä myös huomautin.
Esimerkiksi nettiyhteys nopeutui todella huomattavasti eri nopeustesteillä ja netmeterillä mitattuna.
Tietysti tulokset eivät ole sinällään vertailukelpoisia koska muuttujia on liikaa.
koneen yleinen nopeus kasvoi myös huomattavasti ja lisäksi kone oli täysin puhdas.Myös SM:n eheytyksen jälkeen XP:n eheytys näytti täysin yhtenäistä sinistä ja tietysti vihreää pätkää välissä. Eikä yhtään punaista.
Tähän en koskaan ole XP:n omalla päässyt, enkä edes pysäyttänyt mitään sovelluksia SM:n ajon yhteydessä.
No, tämä oli minun mielipiteeni.... kaikilla on omansa