Olin aidosti tosi iloinen, kun näin tämän vuoden esiintyjät.
Idolsin Roni
Idolsin Roni
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei siinä mitään kalliita järjestäjiä tarvita. Näkemä Kokkolan kaupunki ja Salon Hannu hoitaa laadukkaat esiityjät paikalle nettohinnnoin eikä vaan kalliilla lehdistötuella.
Oletko nähnyt sopimuspaperit???
Mitä sitä näkemään pää asia että soi ja hyvin! Niin ja tietty halvalla!
Vesisateeseen kukaan ilmaiseks tuu soittaan,haloo.
Varsinaiset lastenjuhlat
hienot esiintyjät
Viikon takaista Kokkolan Sanomia jo säikähdin, kun siinä viran omaavat selittivät kuinka pitäisi siirtyä vain takaisin perinteisiin. Sanoivat, että mitä sitä turhaa (!) turisteille esityksiä järjestetään.
Mutta onhan meitä onneksi täällä edistyksellisiä Kokkolalaisiakin jotka tykätään muustakin viihteestä kuin pelimannimusiikista ;)
Hienoa että saatiin vielä valtakunnan julkkiksia mukaan. Tulee mentyä taas molempina päivinä perheen ja kaveriporukan voimalla :D
Ja veronmaksajien rahoilla.