Tyyne Puustisen murha

Oliko se murhaaja Saku vai Kalle tai jopa Ismo?
61977
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei kukaan noista vaan Seppo T.

Äänestä

Paljastui pitkän oiskeusprosessin jälkeen Ulla T.
Mutta Ulla käytti juristina henkilöä Laura K. joka sai tuomion kumottua, vaikka teosta oli selvä näyttö.
Ulla T. tuomittiin kuitenkin ja toimitettiin tahdonvastaiseen hoitoon Niuvaniemeen syyntakeettomana ja oli hoidossa yhden kesän.
Ulla T. on päässyt jo vapauteen ja on avohoidossa. Hänellä on vieläkin todella vahva psykoosi lääkitys.
Tuo tulee etenkin esille kun hän kävelee ruskeat kangas housut jalassa kadulla ja rapussa. Asuun on yleensä liitetty vielä vihreä kevyt toppatakki. Housut ovat yleensä imeytyneenä hikiseen ja paksuun pakara/pers vakoon.

Äänestä

tappoi tyyne puustisen!Sehän selvis jo aikaa sitten salkkareissa!

Äänestä

Toivo Nikkinen on sitten jo eri tapaus. TV:ssä esiintyi pari vuotta sitten iso, kiltti nallukka joka kärsi taposta puolet ensikertalaisena. Nyt sitten tappoi kaksi ihmistä ja motiivi oli sama, mustasukkaisuus.

Äänestä
  • Toivoton tapaus. Toivo Erik.
    Tappomiehiä kyllä.

    Äänestä

Täys psykopaatti nuoresta lähtien ihmeen pitkään meni ilman linnaa kamapiireissäkin vielä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


selvisikö koskaan? kirjoitti:

Oliko se murhaaja Saku vai Kalle tai jopa Ismo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu