semmonen isompi, p42400/xp2100 ,9700/4600 yms-
halvin tietokoneliike ostaa koko kone ?
P4XP
106162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
tietysti
Vuosien kokemuksella voin sanoa että osta Servitistä. Omani noudan _aina_ sieltä, asiallinen palvelu asiallisilla hinnoilla. Eivätkä yritä kusettaa tietämätöntä niinkuin eräässä toisessa liikkeessä, jääköön nimi mainitsematta.
Kokeiltu on esittämällä tietämätöntä.. ;)
Siis todellakin, en katsele edes toisten liikkeiden hintoja kun olen hankkimassa jotain uutta sälää, vaan kiikutaan ruhoni suoraan Servittiin.
Käy kysymässä Serv-Itistä, jos vaan jaksat jonottaa. RF-Electronicsissakin voi käydä, tosin siellä on asiakaspalvelu niin perseestä kuin olla voi. Isommissa liikkeissä on sitten enemmän ilmaa hinnassa.
Edumediasta. laadukasta ja edullista.
Edumediassa on aivan sikamaiset hinnat! Mikä tahansa vähänkin arvokkaampi komponentti maksaa n. 15-30 € enemmän kuin esim. Serv-Itissä.
Serv-it'n Mika on selittäjä ja ällöttävä. Näin naisnäkökulmasta, ja varsinki ku ei tiiä koneista muuta ku että se joko toimii tai sitte ei. Olen menettänyt hermoni Mikan kanssa kymmenen kertaa. Sen sijaan huomattavasti paremman ja asiantuntevamman (=osaa selittää tyhmällekin!) palvelun saa kaverilta nimeltä Henri Harja (aivan oikeesti!). Pyydän häntä aina suorilla puhelimeen jos on pitänyt soitella. Mika koittaa tuupata omia palveluja väliin, kun Henkka ei just ehi puhelimeen mutta jään odottamaan Henkkaa vaikka tunniksi. Se kannattaa!! :o)
Mikaa vaivaa hieman tällainen trokari/myyjä -asenne ja hän aina kailottaa aika isoon ääneen. Henkka on rauhallisempi ja todella mukava sälli, hänen palveluja minä mielellään käytän itsekkin.
Ja sittenhän on se todella kaunis tummaverikkö, hän vain ei ole aina paikalla kun tarttis... :)
Nyt siellä oli joku uus kuuma misu :p Tais olla ihan vasta alottanu. Taidampa asioida useamminkin! Virtalähteitähän poksuu harva se päivä :D
Websales tekee maan edullisimpia pc - paketteja
http://websales.matrix.fi/
Jimms Pc Store ei osaa muuta kuin rahastaa tuotteesta. Minkäänlaista asiakaspalvelua tuotteella ei ole ja jos vaikka takuu asioissa otat yhteyttä niin saat kyllä soitella kauan että joku vastaa.