Ampiainen korvassa?

Linnea

Hei kaikki tietäväiset. Ikävää, kun unet jää häiritsemään mieltä päiväs aikaankin. Olin taanoin vihainen miehelleni koko päivän, kun hän unessani suuteli siskoaan (hyvä ystäväni) ja vei hänet viereiseen huoneeseen, (edesmenneiden ukkini ja mummoni talossa joka ei enää ole suvussa) sänkyyn. Olin hirveän vihainen ja mustasukkainen. Avasin oven ja näin heidät sängyssä yhdessä ja yritin lyödä miestäni, mutten saanut tarpeeksi voimaa lyönteihin. Ja olin hirveän pettynyt. Mies sanoi, että luuli sen olevan ihan ok. Mistä sairaasta mielestä tällainen kumpuaa? En usko olevani mustasukkainen sentään siskolle, joka hänkin tahollaan onnellisesti seurustelee.

Ja toinen lyhyt, mutta ikävä uni. Ampiainen ryömi korvaani. Se jäi sinne syvälle, haittasi kuulemista ja tuntui ikävälle, mutta en uskaltanut ottaa sitä pois, kun pelkäsin että se pistäisi.

Voisiko joku ystävällinen sielu vähän avata minulle näitä?

Kiitokset jo etukäteen!

2

1796

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sorcerer

      löysin viitteen unesi ampiaiseen: tunne, että olet ampiaisen lamaannuttama voi symboloida pelkoasi tulla satutetuksi. Korva on vastaanottava elin. Mitähän pelkääät kuulla?

    • Anonyymi

      Moi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1063
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      21
      1020
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      49
      811
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      725
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      649
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      61
      596
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      595
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe