hei! mitkä kaikki piippaa lentokentän metallinpaljastukseen mentäessä?? itselläni on lävistyksiä ja tuttavalla hammassilta joka on metallia, piippaako niin herkästi??
metallinpaljastus
hui
51202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sinä senkin likainen punkkari! Alapäälävistykset piippaavat korkeimmalla sireeniäänellä ja joudut takahuoneeseen, missä tehdään tutkimus kumihanskoilla, etkä pääsee koneeseen vaan joudut ostamaan uuden lipun. Eli rumat lävärit pois ennen ihmisten ilmoille tulemista!
Järki käteen!! Ei piippaa normis lävistykset, tosin riippuu tietenkin millaisesta lattaraudasta olet killuttimesi hitsannut..Maihareiden teräskärjet ovat yleensä hälyttäneet, esim. rintsikoiden kaarituet eivät..:))
Nykyään tuntuu, että pienikin metallinen osa esim. farkuissa aiheuttaa piippauksen. Mennen tullen piippailin nimittäin viime reissulla Saksaan ja aina jouduin tarkempaan syyniin käsikäyttöisen paljastimen tutkailtavaksi.
Joudut avaamaan alapääsi, jotta voivat kiikaroida löytyykö kierukka
Siis kyllähän se aika herkästi piippaa. Vyönsoljesta ainakin. Mutta ei siinä mitään hätää silti ole, käsikäyttöisellä metallinpaljastimella kokeillaan tai sitten vaatteitten päältä nopeasti kopeloimalla.