MM-futis

Ensi kesänä on tarkoitus mennä jalkapallon mm-kisoihin. On lennot Ryan Airilla Hahniin... Ja liput otteluun Stuttgartissa.. Oisko vinkkejä, miten pääsee Hahnista Stuttgartin seudulle. Liikkuuko sinne busseja tai junia? Entä autonvuokraus, oisko se hyvä ratkaisu, jos on useampi liikkeellä porukalla.. Myöskin sopivan edulliset majoituspaikat Stuttgartin seudulta kiinnostavat...Vinkkejä, please..
4463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Esim. seuraavilta sivuilta www.db.de (paikallinen VR). Pitäisi päästä n.4h bussilla IC:llä. Hotellia voit katsoa www.hotel.de. Molemmilta sivuilta löytyy infoa enkuksikin. Saksassa junalla matkustaminen on kallista, ellei satu olemaan tarjouksia, että siinä mielessä autonvuokraus voi olla edullisempi.

Äänestä

Suosittelen autonvuokrausta, pääsee liikkumaan muuallekin, lähitienoilla on paljon kaikkea katseltavaa futiksen lisäksi, ja majoituskin on edullisempaa kaupungin ulkopuolella. Jos liikutte porukalla, niin selkeää etua - julkinen liikenne ei ole saksassa(kaan) halpaa.

www.stuttgart-tourist.de alta löytyy kaikenlasita alueen majoitusta hotellista yksityishuoneisiin. www.bed-and-breakfast.de/galerie/index_d.asp?region=Stuttgart -linkin alta samoin, alk. 20,- egee per nuppi.

Äänestä

...me ollaan ainakin varattu osoitteesta www.hrs.com(löytyy suomeksikin),hotellit on nyt varattu viikoksi vaikkei lipuista ole vielä tietoakaan.;) myös www.hotel.de on varsin käyttökelpoinen majoituksen metsästykseen.Näytti myös junalipuista olevan jonkunlainen MM-kisatarjous,löytyi muistaakseni osoitteesta www.bahn.de.Melko kallista kuitenkin junamatkailu näytti olevan,mutta meitä kun on vaan kaksi eikä kumpikaan aio olla ajokunnossa niin ei auta kuin maksaa...

Äänestä
  • Minä vuokraan yhtä huonetta asunnossani. Asun aivan keskustan tuntumassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PerttiFutari kirjoitti:

Ensi kesänä on tarkoitus mennä jalkapallon mm-kisoihin. On lennot Ryan Airilla Hahniin... Ja liput otteluun Stuttgartissa.. Oisko vinkkejä, miten pääsee Hahnista Stuttgartin seudulle. Liikkuuko sinne busseja tai junia? Entä autonvuokraus, oisko se hyvä ratkaisu, jos on useampi liikkeellä porukalla.. Myöskin sopivan edulliset majoituspaikat Stuttgartin seudulta kiinnostavat...Vinkkejä, please..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu