Mulla on nyt jättänyt kaks kertaa auto parkkipaikalle.Ei suostu edes starttia pyörittää.Valot ja virrat tulee päälle,mutta starttia ei lähde pyörittää.Hinattiin korjaamolle ja siellä sanoivat että startin johto oli poikki.Just..Seuraavana päivänä sama homma!Nyt taas siellä korjaamolla!!Pakkasta oli n,20c.Ei pitäisi olla liian kova lukema uudelle autolle.Onko muilla fabia 1,2:en käyttäjillä ollut samanlaista ongelmaa?Tuntuu että ne ei nykyään noissa korjaamoilla osaa tehdä muuta kuin öljyt ja tulpat vaihtaa!Sit kun oikeaa vikaa niin laitetaan sormi suuhun!!
Fabia perkele!
1.2
72249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
täällä myös.
Kanssa multa sekos siitä jako Eli ketju pääsi jostakin ihmeen syystä yli ketjupyörien ja pakopuolen ventiilit kilahti kiini mäntiin autolla oli ajettu 60000km
vai jouduitko itse maksaan rempan?Auttaisko vaihtaa isompi akku tohon vaimon kinneriin että lähtee pakkasella käyntiin,vai olisko startti liian pieni?
Kyllä meni vaikka takuu jo ummessa,mutta vasta maahantuojan kassa käytyjen neuvottelujen jälkeen paikallinen merkkiliike olisi korvannut vain osan. Auto kylläkin WV polo 02 mutta sama kone kuin fabiassa
Fabia lähtenyt näilläkin keleillä mainiosti käyntiin (koputtaa puuta). Moottorina siis 1.4 16V, vm. 2003.
1,4 tsekkikone..kyllä lähtee ja sisällä on niin kuuma -30 asteen pakkasella, että lämpöjä pitää vähentää!
Tuo 1.4 vag kone on aika hanakka heittämään pakkasella öljyt ulos kun huohotin jäätyy toinen ongelma siinä koneessa on jakoremmin kiristäjärullan muovi päällys joka murenee pois, hihna pääsee löysälle ja jako pääsee sekaisin.