220106 raitista

åpoi

ulkona ja sisällä

11

1153

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • papio

      Varhain hereillä ja raittiina ilman krapulaa. Espresso pannu porisee. Puku päälle ja sunnuntaikirkkoon.

    • Mimmuli1

      raittiina myös jatkukoon tämäkin päivä.

    • paranoidi

      kaunis aurinkoinen aamu, krapulatta sekin on hienompi. Tipatta.

    • Raitis Sunnuntai ja rauhallinen mieli.

    • mussukka1

      Asteet ovat nousseet, mutta kun käy sellainen tuuli, että ulos ei tee mieli edes auringonpaisteeseen. Kai sitä pitää liikuntaa suorittaa sisällä eli katsoa kaikki urheilut töllöstä. Raitistellaan tämäkin päivä.

    • Raittiina vietän täänkin sunnuntain.Aikalailla on raitista ulkonakin.Taidan viettää "lavitsa päivän,"

    • Raakku

      Eli taas aloitettiin alusta.

      On se kumma ettei sitä koskaan opi...

    • Kyllä tosiaan melko kylmä vinkkaa, asteita ei ole kun 20 C :tta. Tuli tuossa käytyä kävely lenkki, hiihtämään ei ole viikkoon voinut mennä. Tällä viikolla on kuitenkin suklaa jäänyt vähemmälle, ei ole pahemmin ollut kaljan himoakkaan.

    • aahoohoo

      mietin lähenkö enää ikinä mihinkään tapahtumaan jonkun toisen kyydillä . Yks kaveri oli halukas lähtemään mukaan ja niin me mentiinki sit sen autolla ja vaatteet oli kans sen mukaset et autolla kans tullaan poiski.

      Tie oli ihan tukossa autojen paljoudesta ja päästiin eteenpäin pari auton mittaa kerrallaan ja mulla - mulla sitten oli oikein vuosisadan kusihätä. Ku messukeskus oli näköetäisyydellä niin me U:n kanssa hypättiin autosta ja lähettiin kävellen paikan päälle ettei mun rakko ihan halkee ja eiköhän tää kyytimies sit ilmotakki vähänajan päästä ettei hän enää viittikkää tässä jonotella, et heippa vaan ja soitellaan joskus. Mulle jäi semmonen olo ku se ois ottanu nokkiinsa mun vessahädästä mut ei sille voi mitään kun verenpainelääkkeet poistaa nestettä ja muulla keinolla se ei ihmisestä lähe ku lorottamalla.

      Meillä oli siis suht kevyt vaatetus ja sus saakeli sitä kotimatkaa. Mulla meinas denierit jäätyy selluliitteihin kiinni.

      Mitä tästä opimme - emme mitään.

      Tänään mulla on sit menny aika matkan suunnittelussa ja on semmonen tunne et ois jo puolvälissä menossa.

      Yks ankara takaisku tuli - tupakkasandaalit hajos. Ei ne näköjään ollukka talvikäyttöön.
      Raitista pitelee.

    • Systeri

      täälläkin... hillitön viiMa taas...!

    • pöllö1

      tämäkin päivä meni raittiina.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      158
      5997
    2. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      203
      3431
    3. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      13
      3175
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      56
      2893
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      93
      2624
    6. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      25
      2223
    7. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      24
      1947
    8. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1719
    9. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      53
      1699
    10. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      73
      1658
    Aihe