Olen kuullut että Costello on hieman leuhkan oloinen tyyppi, pitääkö paikkansa?
Vastaukset 17
- kekeke6
pikkusta vaille turha jätkä
- Kojootti
...kerran näin Costin nii ei ollu yhtään ollakseen, iloisen oloinen kaveri tuntu olevan.
Toinenkerta oli taas päinvastainen ja kolmannella en viittiny enää käydä ees juttusilla, johtuen edellisestä. Mut uskon costin kuitenki olevan ihan kiva ja reilu häiskä. Ei tähdet voi kokoaika olla kaikille kiva. Välillä varmaan haluaa tilaa ympärille.- Popedafani
Aika huonoo settiä mitä olen popedaa kuunellut 20-vuotta niin Costello on aika ammattitaitoinen kitaristi ja kova vastaileen faniposteihin enkä koskaan oo leuhkuudesta mitään kuullu.
- sivusta seurannut
Costista voi varmasti olla montaa mieltä, kuten meistä kaikista, mutta ei mies nyt todellakaan leuhka ole!
Sympaattisimpia suomirokkareita varmasti.
Ei vaan aina voi olla hyvä päivä, etkä itsekään varmasti aina jaksaisi jutella jokaisen vastaantulevan höpöttelijän kanssa!! - Belle S
Että mua V**TAA nää keskustelut!!
Toinen tuomittee yhen, kahen, kolmen tapaamisen TAI kuulemansa jälkeen.. haloo? Tulkaa sanoon sitten mielipiteenne kun teillä on enempi kokemusta.
Tutki ennenkö hutkit!!- .................
jotta voisi puhua kokemuksesta.
- Siru
................. kirjoitti:
jotta voisi puhua kokemuksesta.
mut aika monet kuitenkin ;)
- Belle S
................. kirjoitti:
jotta voisi puhua kokemuksesta.
Sen verta omaa ja toisen kunnioitusta iteltäni löytyy etten lähe vonkaan tai taivu "makuuhuonemasurkkaan" vieraissa.
Parasta on lopettaa nää keskustelut kun ruvetaan tuulesta temmaan keskustelun aihe kun ei parempaan pysty. Kyllä aina ollaan motkottamassa mutta entäs kun niitä ruusuja pitäis antaa, missä ne on?
KATEUS!! KATEUS!! ja KATEUS!!
Mä rakastan Costia, Patea ja koko Popedaa, toivon heille kaikkea hyvää, menestystä ja ennenkaikkea terveyttä.
- -.-.-.-
nyt sitten kipin kapin viikonlopuksi Leville ...siellä niitä hurjimpia bileitä pidetään.
- .................
Mukana ei enää ole yhtään alkuperäistä jäsentä.
- Belle S
................. kirjoitti:
Mukana ei enää ole yhtään alkuperäistä jäsentä.
voi H**vetti!
Patelle sallitaan sairaslomat siinä kun muillekkin ihmisille. Onhan oltu myös Costia tuuraamassa, viime kesänä oli Mellulla paikkaaja. Eikä sillon olla näin kohistu.
Jotta Popeda olis Popeda niin kyllä siihen tarvitaan bändin muutkin pojat. - .................
Belle S kirjoitti:
voi H**vetti!
Patelle sallitaan sairaslomat siinä kun muillekkin ihmisille. Onhan oltu myös Costia tuuraamassa, viime kesänä oli Mellulla paikkaaja. Eikä sillon olla näin kohistu.
Jotta Popeda olis Popeda niin kyllä siihen tarvitaan bändin muutkin pojat.kaikki viisi olisivat sairaita? Pitäsikö ottaa jostain viisi hemmoa, jotka ei ole koskaan bändissä olleet ja laittaa kiertämään Popedan nimellä?
Bändin viesti Patelle on selvä: "Sinua ei tarvita. Tullaan toimeen ilmankin." - .................
Belle S kirjoitti:
voi H**vetti!
Patelle sallitaan sairaslomat siinä kun muillekkin ihmisille. Onhan oltu myös Costia tuuraamassa, viime kesänä oli Mellulla paikkaaja. Eikä sillon olla näin kohistu.
Jotta Popeda olis Popeda niin kyllä siihen tarvitaan bändin muutkin pojat.siitä etteikö Pate saisi sairastaa. Asiallisempaa olisi ollut siirtää/perua keikat sairasloman ajalta. HIM ei lähtenyt kiertueelle kun kitaristi teloi kätensä. Ai niin, HIM onkin rokkibändi, eikä vanhojen setien tanssibändi, jolle solisti on merkityksetön riippakivi.
- Belle S
................. kirjoitti:
siitä etteikö Pate saisi sairastaa. Asiallisempaa olisi ollut siirtää/perua keikat sairasloman ajalta. HIM ei lähtenyt kiertueelle kun kitaristi teloi kätensä. Ai niin, HIM onkin rokkibändi, eikä vanhojen setien tanssibändi, jolle solisti on merkityksetön riippakivi.
jos ottaa noin paljon pattiin?
Pojat tekee omat päätöksensä hoitaako hommansa vai ei, meijän on siihen turha puuttua.
Tuskin tuossa perheessä kukaan on toisilleen merkityksettömiä riippakiviä. - pistekirjoittajalle..
................. kirjoitti:
siitä etteikö Pate saisi sairastaa. Asiallisempaa olisi ollut siirtää/perua keikat sairasloman ajalta. HIM ei lähtenyt kiertueelle kun kitaristi teloi kätensä. Ai niin, HIM onkin rokkibändi, eikä vanhojen setien tanssibändi, jolle solisti on merkityksetön riippakivi.
.."""vanhojen setien tanssibändi, jolle solisti on merkityksetön riippakivi... "
Ylläolevalla kommentilla todistit oivasti typeryytesi, tietämättömyytesi ja nuoruutesi!
Ja helppo se on täällä netissä nimettömänä jauhaa Paskaa !!!
- -A-
Oman kokemukseni perusteella Cosu on kaukana leuhkasta. Tai ei se ainakaan minulle ole sitä ilmentänyt,päinvastoin.
- We............
Vei minultakin kitaran kädestä,no hyvä tyyppi harva viittii vastailla "kyselyihin"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1081295
- 45901
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50726- 70666
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r129664- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.93473Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20470- 34457
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142443- 5438
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32438- 49437
- 51435
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e82427- 52403
- 42400