Carage

Millainen baari..?
Kun se kerran on suomipop baari niin soiko vaan Neljä ruusua ja Apulantaa....vai mitä?
10988
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kai siellä jotain suomiroskaa soitetaan, ei ole kyllä tullut käytyä sen jälkeen kun semmoiseksi muuttivat.

Äänestä
  • ei ole ikinä ollut hyvä baari, olin avajaisissa ja silloinkin oli ihan ilmeetön meininki päällä. Sen jälkeen olen käynyt pari kertaa, ja aina on pääsylippurahat menneet kankkulan kaivoon. Suomipoppibaari on räkälä.

    Äänestä

  • sepi kirjoitti:

    ei ole ikinä ollut hyvä baari, olin avajaisissa ja silloinkin oli ihan ilmeetön meininki päällä. Sen jälkeen olen käynyt pari kertaa, ja aina on pääsylippurahat menneet kankkulan kaivoon. Suomipoppibaari on räkälä.

    mut eiks sen suunnitellut kaveri, jonka käsialaa monet neuvostobaarit olivat Venään maalla? Ehkei täällä ymmärretä hjyvän pjäälle?

    Äänestä

  • sepi kirjoitti:

    ei ole ikinä ollut hyvä baari, olin avajaisissa ja silloinkin oli ihan ilmeetön meininki päällä. Sen jälkeen olen käynyt pari kertaa, ja aina on pääsylippurahat menneet kankkulan kaivoon. Suomipoppibaari on räkälä.

    Oli siellä alussa ihan hyvää mäiskettä ja tanssilattialla viihtyi. Suomipop baariksi muuttaminen tuskin yhtään paransi tilannetta.

    Äänestä

ihmeellinen paikka... pöydällä tanssi on sinänsä
ihan jees, mutta kun omat tuopit alkaa lentelemään tanssioiden jaloissa, eikä korvausta ole saatavilla... plus että lentelin vielä tuoppia pyydellessäni ulos. Portsarin kommentti: "meillä vaan on näin.", antaapa heillä olla sitte sillain

Äänestä
  • Piipahdin Caragessa n. pari viikkoa sitten ja paikka oli kyllä ihan siisti, palvelu pelasi ja poppi soi, mutta meno oli aika vaisua. Ei siellä kukaan ainakaan pöydillä hyppinyt (Gigglingin pöydillä kyllä pompittiin). Tanssilattiakin oli aika tyhjä. Eli ei mitään muuta vikaa ainakaan silloin paitsi liian hiljaista ainakin sinä iltana.

    Äänestä

teinixxx --> mee suoraan Giggliniin!

Äänestä
  • Minkälainen paikka on nykyään?

    Äänestä

  • ::::: :) kirjoitti:

    Minkälainen paikka on nykyään?

    aina on pillua saanut sinkkumies. Lyö ison munan tiskiin, niin johan on ritsoja kiimaisina kyselemässä "meille vai teille".

    Äänestä

  • Iso jyrää kirjoitti:

    aina on pillua saanut sinkkumies. Lyö ison munan tiskiin, niin johan on ritsoja kiimaisina kyselemässä "meille vai teille".

    Kohta pepperssikin kalpenee caragen rinnalla. Melkoinen junttien ja 2-tahtibensalle haisevien lukaali.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mk kirjoitti:

Millainen baari..?
Kun se kerran on suomipop baari niin soiko vaan Neljä ruusua ja Apulantaa....vai mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu