tietääkö kukaan, että onko sellaisessa rupukylässä kuin vääksy minkäänlaista koirapuistoa/paikkaa jossa koirat voivat temmeltää?
olisin hyvin kiitollinen tiedoista...
t:vääksyyn muuttanut
olisin hyvin kiitollinen tiedoista...
t:vääksyyn muuttanut
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
asuneena voin kertoa että ei ole. mutta talvisin ja hyvinä jääkausina vesijärven jää on mitä mahtavin lenkkipaikka (suivan asuin alue, kyltti "vaappuranta" ohjaa sinne). lisäksi rapalan tehtaan takana olevassa metsässä menee kesäisin luontopolku, en tiedä miten se muuttui kun golf-kenttä rakennettiin, mutta siellä on ihanat maastot ja lenkkipolut, itse rämmin talvellakin siellä koirat irti. kaunista seutua! lähimmät koirapuistot ilmeisti löytyvät lahdesta sitten.
no mitäs luulet onko täällä takapajulassa sellaista ylellisyyttä kuin koirapuisto.Se rapalan takana kulkeva metsikkö on mennyt aika pieneksi kun nuo raharikkaat sai tuon golfkentän siihen laitaan ja uskallappas kulkea koirien kans lähellä kenttää niin saat heti hirveet mekastukset varsinkin jos koirat sattuu olemaan irti.jäällä kaikki on koiriansa kuljettanut mutta enpä menis tänä vuonna sinne. Että silleen tervetuloa vaan Vääksyyn!
ok... en kyllä uskonutkaan että tälä peräkylässä sellaista on. etsin eilenkin varmaan tunnin bussiasemaa, ja siinähän se oli koko ajan ollut vieressäni. ei kyllä olisi sellaista tönöä uskonut asemaksi. rumempaa taloa saa kyllä toden teolla hakea.
Jos ei osaa kaunista Vääksyä arvostaa, niin kannattais varmaan harkita muualle muuttamista...? Miksi ylipäätään olet sinne lähtenyt? Niin, taidat olla vielä äidin helmoissa asuva lapsukainen, joka ei maailman menosta juuri mitään ymmärrä. Monessako Asikkalan kaltaisessa paikassa tiedät olevan koirapuiston. Eiköhän niitä ole kuule aika pitkälti vain kaupungeissa. Muuta johonkin sellaiseen niin löytyy. Itse kyllä mieluummin kävelen Vääksyn metsissä ja talvella jäällä koira kiinni, kuin seison koirapuistossa paikallaan. Uskon koirankin siitä enemmän nauttivan. Mukavaa talvea!