kertokaas sirionin tyyppivikoja.
sirionin TYYPPIVIKOJA
4
1103
Vastaukset
- vaikka kuinka
- vaikka auto näyttääkin suhteellisen nykyaikaiselta ja jopa newminicoopermaisen maukkaalta kromisine puskureineen, ajo-ominaisuudet samalla tasolla kuin Fiat Unossa 80-luvulla: kolisee ja kilisee pienimmissäkin montuissa.
- auto sopii vain pienijalkaiselle naiselle. Normaalijalkainen mies ei sovi polkimia käyttämään. Auto on muutenkin ahdas jopa kokoisekseen.
Samalla rahalla (=3000-4000e) ja halvemmalla saa vaikka paljon paremman, tilavamman, tehokkaamman ja paremmin varustellun -97-99 vuoden Fiat Bravan.
Ai niin.. kyse olikin tyyppivioista eikä ominaisuuksista. Voi vitsi. Kyllä minä tällaiset lasken vioiksi, joita ei voi edes korjata.
Valitse joku toinen auto - pääset helpommalla.- että kuitenkin
sillä Sirionilla ajelu on paljon luotettavampaa kuin jollain Fiatilla joka ei ole varman auton maineessa toisin kuin japsit. Uskon että vie varmasti perille, joka on kuitenkin tärkeää.
- kannattaako
että kuitenkin kirjoitti:
sillä Sirionilla ajelu on paljon luotettavampaa kuin jollain Fiatilla joka ei ole varman auton maineessa toisin kuin japsit. Uskon että vie varmasti perille, joka on kuitenkin tärkeää.
ostaa 80-luvun korollan alustalle rakennettu sirion, jonka ajo-ominaisuudet ovat samaa 80-luvun luokkaa, kun samalla rahalla saa nykyaikaisempiakin autoja.
En siis mitenkään tarkoittanut puolustella Fiatia, mutta ainakin kun emännälle etsittiin tuommoista halpaa kakkosautoa 3000-4000e hintaluokassa, brava tuntui paljon enemmän autolta kaikilta ominaisuuksiltaan kuin tuo Sirion, joka siis vaikutti hyvältä ulkoisesti, mutta koeajolenkki paljasti valitettavasti karun totuuden.
Sanon vain sen, että kannattaa käydä koeajamassa useampia merkkejä ja malleja ko. hintaluokasta eikä tehdä päätöstä ensimmäisen mallin perusteella. Mieltymyksiä on monia, mutta ainakaan itseäni Sirionin "rimpulamainen" ajettavuus ja ahtaat ja epämukavat sisätilat eivät vakuuttaneet. - Fiatin viat
Sirion ainakin on halpa huoltaa, kuluttaa vähän ja jos sen uutena edullisella hinnalla hankki, niin ainakin jälleenmyyntiarvo on säilynyt. Tuo yksi kirjoittaja juuri kijoitti kuinka halvalla sai Fiat Bravan no kuten näkyy kyllä Fiatit halpenevat nopeasti ja se kertoo italiaanojen laadun heikkouden. Kaikki Fiatit tosin on kokeneet saman kohtalon ja tulevat myös käytössä kalliiksi. Fiiuissa on kalliit varaosat, paljon teknisiä pikkuvikoja, etenkin sähköpuolella, nitisee, natisee ja ruostuvat vanhemmiten. Sirionissa nämä murheet on selvästi pienempiä toki kokoluokkakin on pienempi kuin Bravassa mutta eiköhän tuo vaimolle hankittu Brava tule käytössä huomattavastikin kalliimmaksi ylläpitää kuin mitä Sirion olisi ollut.
Pikkuauton ystävä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827443Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044724Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734668Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584140HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen714137Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333639Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623062Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty662763Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401960- 471705