laguna takalasin lämmitys

Eli missä mahtaa olla vika ku takalasin lämmitys ei toimi peilien lämmitys kyllä pelaa ja sulake on kunnossa. Ja minkä merkkistä jäähdytys nestettä kannattaa käyttää?
3621
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Todennäköisesti liitin on sulanut , Onko Farkku ??

Nesteenä oon käyttänyt Renun omaa keltaista , mutta pirun kallista on : 4 litraa n.30 Euroo.
Alkaa muuten kuulema vaahtoamaan muiden nesteiden kanssa. Mutta jos saat koko järjestelmän tyhjäksi pistä vaikka Zerot ja plissaa tislatulla vedellä (akku/silitysrauta-vesi).

Äänestä
  • ei ole farkku. paljonko biliassa maksais nesteiden vaihto

    Äänestä

  • joe kirjoitti:

    ei ole farkku. paljonko biliassa maksais nesteiden vaihto

    Samaa nestettä ne kaikki on mut eri hinnalla... Jäähdytysnesteet on hyvä vaihtaa aika ajoin ja ei muuta kun syylarista proppu auki ja nesteet vatiin...sitten jos haluaa olla huolellinen niin vedet sisään ja reilusti ajoa et termari aukee ja nesteet heten päästä pois jja sitten vaikka vihreät nesteen nesteet sisään mut zerot käy yhtä hyvin... Aikaa menee alle tunti ja euroja säästyy niin paljon et sillä käy jo pieni perhe syömässä...
    näin meikä on tehny jo vuosikausia...eikä oo vaahdot tullu koskaan yli...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joe kirjoitti:

Eli missä mahtaa olla vika ku takalasin lämmitys ei toimi peilien lämmitys kyllä pelaa ja sulake on kunnossa. Ja minkä merkkistä jäähdytys nestettä kannattaa käyttää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu