24.1-06 Tipaton

Tiistai vierähti käyntiin ilman alkoholia.
141007
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Väkijuomitta pääs mullaki tää päivä alkuun lipsahtaan,ja menköön myös koko tiistai tipatta.

Terveiset Puento Ricon AA-sta,kävin siellä perinteisessä palaverissa.Monet tunnette ne Suomalaiset AA-laiset jotka siellä ryhmiä pitävät.Siellähän on myös ryhmät Las Palmasissa ja Inglisissä,että jos jokin suunnitelee lomaa sinne niin ryhmiä on sielläkin ja suomenkielisiä kaiken lisäksi.!!ps,sattu vielä hyvät ilmatkin.

Äänestä

...mulla.

Äänestä
  • jos tästä lähtis äänestämään, selvinpäin. Olen aina koittanut äänestää. Kävi kuitenkin silloin kun vielä elin vanhaa elämää etten kyennyt menemään äänestämään johtuen ryyppäämisestä. Nyt ei enää ole sitä vikaa ollut vuosiin, joten velvollisuus on aina tullut hoidettua.

    Äänestä

Tänään en ole ottanut mitään.

Äänestä

Tulipas äkkilähtö ja kun en ehdi kirjoittelemaan, niin ilmoitan palaavani joskus viikonloppuna, alkoon en meinaa koskea tämänkään reissun aikana.
Kaikille lupsakkaita loppuviikon päiviä.

Äänestä

tipattomuus jatkuu.

Äänestä
  • olen myös,ei voi mitään aivot on surkastuneet.

    Äänestä

täälläkin tiistai päivä on mennyt raittiina. Tuuhan käymään ens kesänä kesäpäivillä. Tiiet varmaan missä ne on? Ai nii... eletään kuitenkin päivä kerrallaan.

Äänestä

Niin vierähti raittiina tiistai käyntiin. Tietsikkaan pitäisi tehdä levyn eheytys. Ei ole aikoihin tullut tehtyä. Kuin usein se pitäisi tehdä?

Äänestä

ja jatkukoon myös ilman alkoa.

Äänestä

pääsi lähteen täälläkin ja saa jatkua myös.

Nyt lumitöihin ja sitten saunaan, nääs on merkkipäivä, jota juhlittiin maukkaalla pitsalla ja kylmällä maidolla ja sauna kruunaa kaiken... tipatta tietysti...

Äänestä

tipatta myös päivä on kulunutkin.

Äänestä

tiistai vierähtänyt ilman alkoa tänne asti - ja eiköhän tästä vuorokauden vaihtumiseen astikin.

Äänestä

Siinähän tuo päivä on mennyt ilman viinanhimoa, oli vähän iltahommia kun tuli päivällä lunta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


old_profile_16907 kirjoitti:

Tiistai vierähti käyntiin ilman alkoholia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu